Gündem

Zeki Çokaygil Kimdir? Hangi Yapımlarda Yer Almıştır?

Zeki Çokaygil Kimdir? Hangi Yapımlarda Yer Almıştır?

Şimdi sizlere önemli bir isimden bahsetmek istiyoruz. Daha önce Zeki Çokaygil ismini duymuş muydunuz? Son zamanlarda Tek Yürek Ankaragücü filminin tanıtımlarına ya da adına denk gelmiş olabilirsiniz. İşte bizim sizlere bahsedeceğimiz Zeki Çokaygil de bu filmde yer alacak.

Zeki Çokaygil kimdir? Hangi yapımlarda yer almıştır? Haydi gelin hep birlikte bu soruların cevaplarına bir bakalım…

Zeki Çokaygil Kimdir?

Zeki Çokaygil sanat dünyasının yetenekli ve başarılı isimlerinden birisidir. Aynı zamanda yaptığı dönem filmleriyle de fazlasıyla ilgi çekiyor ve isminden söz ettiriyor. 24 Eylül’de vizyona giren Akif filmini görmüşsünüzdür. İşte bu filmde Atatürk’ün yaveri Salih Bozok Paşa rolü ile büyük beğeni toplamıştı. Bu filmden sonra da çok sayıda dönem filmi çekmiştir. Buna ek olarak televizyon dizilerinde de rol almıştır.

Bu yüzden bazı televizyon dizilerinde Zeki Çokaygil’e rastlayabilirsiniz.

Son yıllarda çektiği dönem filmleri ile dikkat çekiyor. Genellikle yaptığı projeler de Cumhuriyet dönemine ait ve izleyiciler tarafından fazlasıyla seviliyor. Şimdi sizlere Zeki Çokaygil’in hangi yapımlarda yer aldığından bahsedeceğiz. Okumaya devam edebilirsiniz.

Hangi Yapımlarda Yer Almıştır?

Zeki Çokaygil’in yer aldığı yapımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Akif
  • Mustafa Kemal Atatürk
  • Cepheden Cumhuriyet’e
  • Tek Yürek Ankaragücü

Evet, son zamanlarda adını duyduğumuz bir yapım olan Tek Yürek Ankaragücü’nün oyuncu seçmeleri yapıldı ve bu filmde oynayacak kişilerin arasında Zeki Çokaygil’in de ismi geçiyor. Bu sebeple de daha önce hangi yapımlarda çalıştığı merak ediliyor.

En son projesi de Cepheden Cumhuriyet’e belgesel filminde Mustafa Kemal Atatürk rolü ile fazlasıyla beğeni kazanmıştır. 24 Eylül’de de vizyona girmiş olan Akif filminde Salih Bozok Paşa’yı canlandırmıştı. Bu rolü de beğenilmiştir.

Son olarak da Tek Yürek Ankaragücü’nde yer alacağı söyleniyor.

Tek Yürek Ankaragücü Filmi

Peki bu film neyi anlatıyor? aslında filmin en önemli farkı ilk kez bir futbol kulübünün ve taraftarının doğrudan merkezde olduğu bir içeriğe sahip olmasıdır. Ankaragücü bildiğiniz üzere bir futbol kulübü ve bu filmde de taraflarını da izleyeceksiniz. Yakın bir zamanda da oyuncu seçmeleri yapıldı.

İşte sizlere Zeki Çokaygil kimdir ve hangi yapımlarda yer almıştır sorularına detaylı olarak cevap verdik. Böylece son zamanlarda adını duyduğumuz bu film ve oyuncuları hakkında da bilgileri paylaşmış olduk. Zeki Çokaygil ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrendiniz.

Instagram: https://instagram.com/zekicokaygil.official?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu