Sponsorlu Bağlantılar

“Yüksek Promil Hüzünlüyüm” kitabı ile gündeme gelen Furkan Başkak kimdir?

Son zamanlarda “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” kitabı ile gündeme gelen Furkan Başkak kimdir? Furkan Başkak kaç yaşında ve nereli? Merak edilen sorulara cevap bulurken, Yüksek Promil Hüzünlüyüm kitabının incelemesini de yapacağız.

Furkan Başkak hakkında merak edilenler

Doğum tarihi 03.02.1992 ve doğum yeri Malatya ili olan Furkan Başkak’ın çocukluğu Malatya’da ve gençliği ise Hatay, İstanbul ve Elazığ illerinde geçmiştir. 5 yıl Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okumaya devam ettikten sonra bölümden ayrılarak, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Ardından Fizyoterapi okumaya başladı ama Fizyoterapi bölümünü de tamamlamadan ayrıldı.

Üniversite yıllarından itibaren birçok sosyal dayanışma kadrosunun arasında yer alan yazar Furkan Başkak, kuruculuğunu üstlendiği topluluklar ile birlikte, okullar için kütüphane kurulumu, imkânı olmayan okullara spor salonu kurulumu, zelzele bölgelerine kıyafet ve gıda desteği şeklinde birçok sosyal faaliyette bulunmuştur.

Bireysel farkındalık, iş yaşamı ile sosyal hayat dengesi, liderlik konularında, 20’li yaşlardan itibaren üniversitelerde, derneklerde ve şirketlerde seminerler vermeye başladı. İş yaşamı ise; özel sektör de operasyon yöneticisi olarak devam etmektedir.

“Yüksek Promil Hüzünlüyüm” kitabının arka kapak yazısı

“İlk defa kurduğum bir hayal kalbime inerek inancıma talip olmuştu. O talibe, biriktirdiğim tüm inanmışlığımı teslim ettim. Hangi hikâyeler güzel biter bilmiyorum ama benim hikâyem kırılmış inançlarımla birlikte, bir hüzün olarak yarım kaldı. O hüznün şiddetini aletler ve insanlar ölçemedi, ki zaten hüznün bir ölçü birimi yoktur. Unutursun, alışırsın tavsiyeleri üzerime yığınla atıldı. Oysa bana zaman dâhil hiçbir şey iyi gelmiyordu. Nihayetinde onunla beraber yaşamaya alışmayı seçtim. Evet, seçtim diyorum çünkü ben hüznüme tutkundum. Damarlarımda kan ve kanıma karışmış nikotinle, kafeinle birlikte ölçülemeyen miktarda hüzün dolaşıyordu. Öldürmeyecek fakat hemen önümde yaşananları dahi görmeme engel olacak kadar yüksek promil hüzün.”

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı