Gündem

Xi ve Putin, 15 Aralık’ta özel bir görüşme yapacak

İki liderin yapacağı görüşmeyi değerlendiren Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 15 Aralık’ta yapılacak görüşmenin iki taraf arasındaki yüksek seviyeli güveni daha da artıracağına inandıklarını söyledi.

Wang Wenbin günlük basın toplantısında, Çin ve Rusya liderlerinin 15 Aralık’ta yapacağı görüşmede, bu yıl içinde ikili ilişkilerde kaydedilen gelişmelerle iki ülke arasında her alanı kapsayan iş birliğinde elde edilen sonuçların gözden geçirileceğini, ikili ilişkilerin gelecek yılki gelişimine dair genel plan çıkarılacağını ve iki tarafı ilgilendiren önemli uluslararası ve bölgesel sorunların ele alınacağını kaydetti.

Wang, “Görüşme, Çin ile Rusya arasındaki stratejik koordinasyonu ve çok yönlü somut işbirliğinin gelişimini ilerletmenin yanı sıra, karmaşık uluslararası duruma daha fazla istikrarlı ve olumlu enerji katacak” diye konuştu.
 

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı