Sponsorlu Bağlantılar

Wook Web

Wook Web

Mobil uygulamalar, akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı telefonlar için özel olarak kodlanan, geliştirilen ve uygulamaya konulan kodlardır. Mobil uygulamalar, her ikisi de mobil işletim sistemi olan Android ve iOS’ta çalışacak şekilde kodlanmalıdır. Doğru kodlama ile planlanmış her uygulama App Store ve Google Play Store’da kullanılabilir hale getirilebilir. Mobil uygulamalar yapan firmalar İstanbul, kullanıcıların cihazdan beklentilerini yükseltmiştir.

Mobil uygulamalar akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı saatlere olan talebin artmasına neden olmuştur. Yazılımcılar, cihazlar üzerinde yetersiz gördükleri uygulamaları, mobil cihaz işletim sistemlerine uygun şekilde kodlayarak cihaz uygulama pazarlarında kullanıma sunmaya başladılar. Mobil uygulamaların cihazlarda sorunsuz çalışabilmesi için doğru yazılım dilini kullanmanız gerekir. Kullanıcı istekleri dikkate alınarak mobil uygulamalar geliştirilmektedir. Mobil uygulama geliştiren firmalar da oldukça fazladır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu