Gündem

Viski Kiti

Viski Kiti

Evde viski yapmaya karar verirseniz, bunu yapmak için belirli malzemeler kullanılmalıdır. Bunlardan en önemlisi viski kiti denilen viskinin tadıdır. En basit tanımıyla bir viski seti, lezzet ve renk karışımıdır denilebilir. Viski hazırlarken zevkinize göre viski setleri (tatlar) seçebilirsiniz. Örneğin karamel seviyorsanız karamel aromalı viski yapabilirsiniz. Bir viski seti seçmeden önce ne tür bir viski yapacağınıza karar vermelisiniz. Özellikle harmanlanmış viskiler için son derece dayanıklı viski kitleri bulunmaktadır.

Piyasada çeşitli üreticilerin ve markaların setlerini bulabilirsiniz. Fiyat aralığına göre filtreleyin ve size uygun kitleri seçin. Çok fazla marka arasında kafa karıştırmamak adına bu konu hakkında detaylı bir çalışma yapmakta fayda var. Bu kiti daha önce kullanmış ve alkol kullanmış kişilerle internet üzerinden iletişim kurmanız ve fikir alışverişinde bulunmanız sizin için faydalı olacaktır. Yine okuduğunuz bloga yorum yaparak bunu yazan kişiden doğrudan öneriler alabilirsiniz. Rakı yapımı için de anason yağı temin etmeniz gerekmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu