Sponsorlu Bağlantılar

Termal Kamera Sistemi

Termal Kamera Sistemi

Yüksek güvenlik sağlanmak istenilen alanlarda gündüz ve gece görüşü sağlayan termal kamera sistemleri tercih edilmektedir. Termal kamera sistemi görüş açısında bulunan ortamda meydana gelen ısı değişimlerine karşı yüksek hassasiyete sahiptir. Bu sebeple termal kamera sistemleri kurulumu yapılırken profesyonel bir şekilde kurulmalıdır.

Termal Kamera Kullanım Alanları

Termal kamera sistemlerinin ilk kullanım alanları askeriye tarafından korunan sınır bölgeleridir. Gelişen teknolojiyle birlikte termal kameraların maliyetleri azaldığından kullanım alanları da aynı oranda genişlemiştir. Güvenlik kamera sistemleri konutlardan, işyerlerine, AVM’lerden hastanelere kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Termal kameraların insan vücudunda meydana gelen ısı değişimlerini belirlemesi corona virüs salgınının önlenmesi konusunda da başarılı sonuçlar vermiştir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı