Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Eczane Ve Mutluluk Çubuğu

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Eczane Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme bozuklukları, cinsel uyarılma sonrası doğal seyrinde gerçekleşen ereksiyon durumunun gerçekleşmemesidir. Cinsel uyarılma sonrası penise giden sinir ve dokular, daha çok kan ileterek penise hücum eden kan penisi sıvı ile doldurur ve cinsel birleşmeye hazır hale getirir. İlerleyen yaş, tansiyon, kalp damar, diyabet ya da kaygı gibi psikolojik sorunlar ereksiyona engel olabilir.

 

Sertleşme sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken bir üroloji hekimine başvurarak muayene olmaktır. Hekimle görüşme sonucu fiziki muayene ve çeşitli kan testleri, tahliller ile sertleşme bozukluğu tanısı konur. Hekim fiziki muayene de hastaya sabah sertleşmesi sorgusu yaparak, bozukluğun öyküsüyle ilgili sorular sorar ve nabız muayenesi, prostat kontrolü gibi kontroller ile fiziki muayene tamamlanır. Kan testlerinde, kan şekeri, karaciğer böbrek kontrolleri sağlanarak altta yatan başka bir hastalığın olup olmadığı tespit edilir. Sertleşmeye sebep olan durum alttaki başka bir fizyolojik durum ise, önce bu sorunun tedavisine başlanarak sertleşme sorununun devam edip etmediği takip edilir.

 

Tedavi

 

Sertleşme bozukluğu yaşayan erkekler genellikle sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane araştırması yaparak hekime danışmadan ilaç kullanmaktadırlar. Ancak bu durum oldukça sakıncalıdır. Tansiyon şeker hastalıklar gibi sorunlarınızın tedavisi için ilaç kullanıyorsanız, bununla birlikte ereksiyon hapları kullanmak sakıncalı olabilir. Mutlaka bir hekime danışarak, gerekli kontrolleri yaptırıp ereksiyon ilaçlarını kullanmalısınız. Bazı durumlarda, cinsel terapi de işe yaramaktadır. Partnerle beraber ya da tek başınıza gerçekleşen seanslar ile ereksiyona engel olan sebepler ortadan kaldırılabiliyor. Ancak terapi her durum ve her erkek için çözüm olmayabilir. Bu durumda başvurulan ilk tedavi yolu oral yoldan alınan ereksiyon haplarıdır.

 

Ereksiyon hapları, etken maddelerine göre piyasada çeşitli isimlerle bulunmaktadır. Bu ilacın çalışma mantığı cinsel uyarılma sonrası penise giden kan akışını artırarak doğal sertleşmeyi sağlamaktır. Eğer, penise giden sinirlerde herhangi bir hasar varsa ereksiyon haplarından beklenen sonuç alınamaz. İlaca olumlu cevap verilmesi için sağlam sinir ve damarlara ihtiyaç vardır. Prostat ameliyatı gibi operasyonlardan sonra sinirlerde kalıcı hasarlar oluşabilmektedir. Bu hastalarda en başarılı sonuç veren çözüm yolu mutluluk çubuğu operasyonudur.

 

Penil Protez

 

Bir diğer adıyla mutluluk çubuğu, basit bir cerrahi müdahale ile penis içine şişirilebilir ve bükülebilir protezler yerleştirilmesidir. Farklı parçalı ve farklı uzunluklu çeşitleri bulunur. Ameliyat öncesi muayene ile hekim hastaya en uygun çubuğa karar verir. Operasyon sonrası kısa sürede günlük hayata dönülebilir. Mutluluk çubuğu kalıcı bir çözümdür ve uzun yıllardır dünya genelinde kullanılır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu