Spor

Sakarya Hentbol’de Türkiye Kupası hazırlıklarını tamamladı

SAKARYA (İGFA) – Çeyrek finalde 15 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Ankaragücü ile karşılaşacak Sakarya Büyükşehir Hentbol turu geçmesi halinde yarı finalde Beykoz Belediyesi – Nilüfer Belediyesi mücadelesinin galibiyle karşılaşacak.

Son antrenmanını gerçekleştiren Büyükşehir Hentbolda takım kaptanı Ramazan Döne ve Cezayirli oyuncusu BlidaMohamedGhazali takımın son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Cezayirli sol oyun kurucu BlidaMohamedGhazali, “Türkiye’ye geleli bir ay oldu. Ülkede yaşanan afetten ötürü üzgünüm. Önümüzde uzun bir süreç var. İşimize odaklanmaya çalışıyoruz. 15 Mart’ta Türkiye Kupası karşılaşmaları oynayacağız. Onun için çok iyi hazırlanıyoruz. Elimizdekinin en iyisini verip kupayı kazanmak istiyoruz. Kupadan sonra lige odaklanıp şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

HEDEFİMİZİN YÜZDE 50’SİNİ BAŞARMIŞ OLACAĞIZ

Takım kaptanı Ramazan Döne, “Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun. Bir an önce yaralarımızı sarıp toparlanmak istiyoruz. Bu dönemde uzun bir süre antrenmanlara ara vermiştik. Yaklaşık 2 hafta önce yeniden antrenmanlara başladık. Yavaş yavaş önce Türkiye Kupası ve akabinde lig karşılaşmaları başlayacak. Şu anda takımın durumu iyi. Yavaş yavaş odaklanıyoruz. Çarşamba günü Konya’da Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesiyle başlıyoruz. Hedefimiz öncelikli olarak Türkiye Kupası’nı kazanmak. Orada zorlu rakiplerimiz var. İnşallah hepsini birer birer geçip Sakarya’mıza Türkiye Kupasını getirmek istiyoruz. Eğer Türkiye Kupasını kazanırsak sezon başında hedeflediğimizin yüzde 50’sini başarmış olacağız. Hem Avrupa’ya gitmeyi garantilemiş olacağız hem de şehrimize bir kupa getirmiş olacağız. Bizim hedefimiz iki kupayı da kazanmak. Sezon sonu şampiyon olmak istiyoruz”

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 - 00.im