Sponsorlu Bağlantılar

Pitozis Nasıl Geçer?

Pitozis Nasıl Geçer?

Pitozis tıp literatüründe göz kapağı düşüklüğü olarak isimlendirilir. Hem görüntü açısından hem de sağlık açısından kişinin yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Bu nedenle erken dönemde göz cerrahına gidilerek soruna uygun tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Pitozis olarak bilinen bu rahatsızlık yapılan ameliyatla geçer. Çünkü rahatsızlığın tek çözüm yolu cerrahi operasyondur. Dolayısıyla alanında deneyimli bir hekimden destek alarak pitozis ameliyatı erken dönemde yapılmalıdır. Aksi takdirde ciddi görme kayıpları ortaya çıkar.

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Gözün korunması için büyük bir role sahip olan göz kapakları kalıtsal rahatsızlıklar ve yaş ilerlemesi neticesinde yapısal olarak esnekliğini yitirir. Böylece üst göz kapağı göz kapağını kapatır. Bu duruma pitozis denir. Pitosizin en yaygın belirtisi görme kaybının ortaya çıkmasıdır.

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pitozis bir diğer ismi ile göz kapağı düşüklüğü ameliyatı lokal ya da genel anestezi ile yapılır. Operasyon sırasında levator kaslar askı yöntemi ile sıkılaştırılır.

Pitozis Ameliyatı Başarı Oranı Nasıldır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi pitozis ameliyatı için uzman ve tecrübeli cerrah seçimi yapmak gerekir. Başarılı cerrah seçimi operasyonun başarı oranını da %100 etkiler.

Gözde En Sık Karşılaşılan Problemler Nelerdir?

Hassas bir yapıya sahip olan gözde bazı problemler görülür. Göz enfeksiyonu, göz kapağı düşüklüğü, retina dekolmanı, göz operasyonları, damar tıkanıklıkları ve sarı nokta hastalığı gibi problemler görülür.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Görmeyi olumsuz etkileyen göz kapağı düşüklüğü birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Bu hastalık doğuştan olabileceği gibi sonradan meydana gelen travmatik kazalar neticesinde de ortaya çıkabilir. Ayrıca yaşa bağlı olarak da ortaya çıkar.

Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğünde görülen en yaygın belirti üst göz kapağının göz bebeğinin önünü kapatmasıdır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü tedavisinde kalıcı ve başarılı tedavi yöntemi cerrahi operasyonudur. Eğer geçici bir göz kapağı düşüklüğü yaşanıyorsa cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmaz.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bazı kasların gevşemesi neticesinde üst göz kapağı aşağı doğru sarkar. Bu doğrultuda yapılan ameliyatla levatör olarak adlandırılan kaslar sıkılaştırılır ve göz kapağı düşüklüğü ortadan kalkar.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Kalıcı Çözüm Olur Mu?

Başarılı bir şekilde yapılan pitozis ameliyatı 10 yıl boyunca koruyuculuk sağlayabilir. Dolayısıyla hastalık yeniden tekrarlayabilir.

Blefaroplasti Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Genç ve dinamik bir görünüm için birçok kişi blefaroplasti tercih eder. Göz kapağındaki sarkmalar toparlanarak daha sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı sırasında üst göz kapağı ile birlikte alt göz kapağına bazı işlemler uygulanır. Bu işlemler göz kapağı sarkmasını gidermek, fazla yağ hücrelerini atmak, göz altı torbalarını ve morluklarını tedavi etmek olarak adlandırılır. Göz estetiği sayesinde daha anlamlı bir ifade elde edilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Çeşitleri

Göz estetiği çeşitli ameliyatlardan meydana gelir. Özellikle son dönemlerde popüler olan badem göz estetiği, pitozis ameliyatı ve göz kapağı ameliyatı oldukça fazla tercih edilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Kimler Olabilir?

Sağlıklı, genç ve güzel görünmek isteyen tüm bay ve bayanlar göz estetiği ameliyatı yaptırabilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Öncesi

Görmeyi sağlayan gözler hayati bir öneme sahiptir. Bu nedenle tercih edilecek işlemler için cerrah seçimi son derece önemlidir. Ayrıca tercih edilecek kliniğin bu konuda referans sahibi olması ve işlemleri steril ortamlarda yapması gerekir.

Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz estetiği ameliyatı steril kliniklerde uzman plastik cerrahları tarafından yapılır. Operasyon sırasında lokal ya da genel anestezi kullanılır.

Göz Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Güzellik kaygısı ile yapılan göz estetiği ameliyatları 60 ile 120 dakika arasında tamamlanır.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Göz estetiği fiyatları sabit değildir. Bu nedenle bu konuda birebir görüşmek gerekir.

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı