Ekonomi

Ons altın ‘Güvercin’ FED ile havalandı

Dün yapılan FOMC toplantısı sonrasında FED, piyasa beklentisine paralel olarak faizlerde herhangi bir değişikliğe gitmedi. Faiz kararı ile birlikte FED’in 2023 sonuna kadar faiz artışı olmayacağı yönündeki mesajı sonrasında Ons Altın’ın 1.750 dolara kadar yükseldiğini takip ettik. Dün yaşadığı yükseliş sonrasında ise bugün kar satışları ile geri çekilen sarı metal, 1.735 pivot seviyesi üzerinde hareketine devam ediyor. Ons Altın’da satış baskısının artması ve geri çekilmenin sürmesi halinde 1.722 ve 1.715 destek seviyeleri test edilebileceği gibi yukarı yönlü hareketlerde ise 1.743 ile 1.750 dolar direnç seviyelerini takip edeceğiz.

Destekler: 1.722 / 1.715 / 1.708

Dirençler: 1.743 / 1.750 / 1.765

Tera Yatırım Hakkında:

Güçlü özsermaye ve uzman kadro ile yola çıkan, eski ismi Stok Menkul Değerler A.Ş. olan Tera Yatırım, 1990 yılında kuruldu. 2005 yılında ortaklık yapısı değişti ve yoluna Tera Yatırım olarak devam etti. Tera, eski Roma bolluk ve verimlilik tanrıçası “Terra” isminden esinlenerek yaratılmış bir isimdir.

Tera Yatırım’ın asıl amacı müşteri odaklı bir kurum kültürüyle Türkiye’de aracı kurumlar arasında öne çıkmak ve kaliteli hizmet sağlamaktır. Müşteri memnuniyetine önem veren Tera Yatırım, hukuk ve mevzuattan kaynaklanan her türlü yükümlülüğü titizlikle yerine getirmektedir.

Temel prensiplerimiz arasında etik kurallara bağlılık, ileri görüşlülük, bağımsız aracı kurum kimliğinin korunması, müşteriler, çalışanlar ve ortaklar için değer yaratmak ve faaliyet gösterdiğimiz piyasalar yer alıyor.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı