Sponsorlu Bağlantılar

Mumlar Nasıl Kullanılır?

Mumlar Nasıl Kullanılır?

İnsan yaşamında önemli bir yere sahip olan mumlar, oldukça geniş bir alana hitap eder ve yoğun bir kullanım alanına sahip bulunur. O halde insan hayatında önemli dokunuşlar yapan mumlar nasıl kullanılır?

Bir kimse yattıktan sonra mumu ara sıra dairesel hareketlerle çevirerek çepeçevre mumun erimesini sağlar. Bu şekilde fitilin hemen alt kısmında çukur yaratan bir erime engellenmiş olur. İnsana büyük bir rahatlama hissi veren lavanta kokulu mum yakıldığı vakit, tütmesini önlemek için mumun fitilini her kullanımdan sonra 5 mm uzunluğunda kırpmak faydalı bir davranış olur. Mum söndürülmek istenildiği zaman, mumu üflemek yerine mum fitilini balmumuna daldırmak suretiyle söndürmek ve fitili doğrultmak gerekir.

Mumlar Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı buldukları ortamlarda sıcak bir enerji yayan mumlar, her kullanıcının evinde, ofisinde ya da işyerlerinde eksik olmayan ürünlerdirler. Birçok kimse mumlar nerelerde kullanılır sorusuna cevap aradığı vakit, mumların farklı kullanım alanlarının olduğunu fark eder. Birbirinden farklı pek çok çeşidi bulunan dekoratif mumlar, genel olarak kokulu mum şeklinde üretilmiş olurlar. Farklı amaçlarla kullanılan dekoratif mum türleri yakılmadan kullanılabildiği gibi yakılarak da kullanılabilirler.

Şeftali kokulu mum başta olmak üzere diğer mum çeşitleri;

  • Yatak odalarında,
  • Salonlarda,
  • Yemek odalarında,
  • Banyoda,
  • Kış bahçelerinde ve buna benzer birçok farklı alanda romantik ve samimi bir ortam oluşturmak maksadıyla yaygın oldukça bir kullanım alanı bulurlar.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu