Gündem

Mısır kapçıkları kadınların elinde harika ürünlere dönüşüyor

Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde mısır kapçıklarının geri dönüşüm yolculuğu başladı. Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde ev kadınlarına yönelik ücretsiz olarak verilen kursta kadınlar, mısır kapçıklarını harika ürünlere dönüştürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2022 09:19

Haber Güncellenme Tarihi: 05.11.2022 09:19

EDİRNE (İGFA) – Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde mısır kapçığı adı verilen mısır kabuklarını değerlendirerek, çok güzel ürünlere dönüştürüldüğünü belirten Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı, “Kadınlarımız mısır kapçıklarını Pazar yerindeki üreticiden alıyorlar, bu malzeme ilk olarak yıkanıyor ve daha sonrada kurutuluyor. Kadınlarımız, kurutulan mısır kapçıklarını sepet, çanta, çiçeklik, çiçek, çerezlik gibi birbirinden güzel ürünlere dönüştürüyor. Kadınlarımız kurslarımıza katılarak hem meslek sahibi oluyor hem de ürettiği ürünleri satarak, ev ekonomisine katkıda bulunuyor” dedi.

Mısır kapçıklarından elde edilen hediyelik eşyaların Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde satışa sunulduğunu belirten Takındı, “Tarihi Elektrik Fabrikası’nda bulunan Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’ne gelerek, bu harika ürünleri satın alabilir ya da ücretsiz olarak düzenlenen kurslarımıza katılabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu