Sponsorlu Bağlantılar

Mide Balonu

Mide Balonu

Yaşadığımız yüzyılın en ciddi hastalıklarından biri olan obezite yalnızca ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde insanları zor durumda bırakan hastalıklardan biridir. Obezite tek başına bir hastalık değildir. Daha önemlisi obezite birçok hastalığın zeminini hazırlayan ve birçok hastalığa sebep olan bir durumdur. Bu nedenle en kısa sürede tedavi edilmelidir.  İnsanların beslenme ve yaşam biçimlerini değiştirmelerini sağlayacak alternatif tedavilerden biridir.  Dolayısıyla en kısa sürede tedavi edilmesi önemlidir.  Bu konuda ciddi anlamda gelişmeler ve tedavi alternatifleri bulunmaktadır.  Bunlardan bir tanesi risk içermeyen hasta açısından da rahat olan mide balonu tedavisidir.  Mide balonu çok kısa sürede klinik koşullarda hafif sedasyon verilerek gerçekleştirilen işlemlerden biridir.  Bu nedenle gerek hekimler gerekse hastalar açısından sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu tedavisi öncelikle bir operasyon olmadığı için dolayısıyla maliyeti daha düşük bir tedavidir.  Ayrıca hastane koşullarında yapılmasına gerek yoktur.  Klinik koşullarda rahatlıkla yapılabilen bir tedavidir.  Dolayısıyla genel anlamda bakıldığında mide balonu fiyatları daha düşük maliyetlidir.  Mide balonu fiyatları diğer tüp mide operasyonları ile mukayese edildiğinde çok daha düşük maliyetlidir.  Ayrıca risk içermemesi hasta açısından da oldukça önemlidir.  Bunun yanı sıra mide balonu tedavisi için fiyattan ziyade tecrübeli ve bu konuda deneyimli hekim tarafından yapılması çok daha önemlidir.  Bu konuda yapılması gereken en doğru işlem muayene için randevu almak ve ilk muayene de mide balonunun takılıp takılamayacağı,  koşulların uygun olup olmadığının tespit edilmesi ve operasyon için randevu alınmasıdır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu günümüzün yeni nesil obezite tedavisinde kullanılan gelişmiş bir tedavi biçimidir.  Son yıllarda hastalar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.  Mideye yerleştirilen bir balon ile hastanın beslenme alışkanlığı değiştirilerek uzun vadede obeziteden kurtulması hedeflenir.  Bu konuda son derece başarılı tedavilerden biridir.  Ayrıca cerrahi bir operasyon olmaması hastanın genel anestezi almaması en fazla tercih edilme sebeplerinden biridir.  Bu konuda başarılı hekimler çok kısa sürede tedaviyi tamamlar ve hasta günlük yaşamına döner.

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.  Obezite tedavisinde birden fazla tedavi seçeneği ve alternatifleri bulunur.  Bunlardan bir tanesi mide balonu dur.  Mide balonu diğer tedavilerin içinde daha az risk içeren ve çok kısa sürede gerçekleştirilen tedavilerden biridir.  Dolayısıyla mide balonu taktıran hastalar bu konuda kendi öz verileri ile birlikte uzun vadede kilosuz bir yaşam sürmektedirler.  Yani tedavi hem hastanın fiziksel olarak daha zayıf dinç ve sağlıklı görünmesini hem de sağlık açısından doğru bir karar verdiklerini anlamalarını sağlamaktadır.  Çok fazla tercih edilen ve bu konuda takdir eden hastaların memnuniyeti tedaviyi önemli kılmaktadır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Günümüzde internet insanların yaşamının büyük bir kısmını doldurmaktadır.  Birçok konuda bağımsız yorumlarla karşılaşmak internette mümkündür.  Mide balonu taktıranlar hastaların internet yorumlarına bakıldığında genel anlamda bu tedaviden iyi sonuç aldıkları ve beslenme alışkanlıklarını değiştirerek ciddi anlamda kilo verdiklerini göstermektedir.  Genel anlamda mide balonu tedavisinin günümüzde kabul gören bir tedavi olduğunu da göstermektedir.

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide balonu taktırma işlemi klinik koşullarda gerçekleştirilen ve kısa sürede yapılan tedavilerden biridir.  Öncelikle cerrahi bir operasyon olmadığı için hastane koşullarında yapılmasına gerek yoktur.  Mide balonu endoskopik yöntemle mideye yerleştirilir.  Ağızdan ucunda ışık bulunan bir kamera yardımı ile mideye girilerek yemek borusundan geçecek esnekliğe sahip olan balon mideye yerleştirilir ve mideye yerleştirildikten sonra şişirilir.  Mide balonu takılmadan önce hekim mideyi endoskopi yöntemi ile muayene ederek mide balonu takılmasının sakıncalı olup olmadığını tespit eder ve karar verilmesi durumunda mide balonu yaklaşık olarak 15-20 dakika gibi kısa bir sürede yerleştirilir. Bu aşamada hastaya hafif sedasyon verilir.  Hasta açısından da konforlu bir tedavidir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı