Ekonomi

Link Bilgisayar’ın bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ihraç belgesi onaylandı

Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaşpılan açıklamada şöyle denildi:

”Şirketimizin ödenmiş sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 5.500.000 TL’den 11.000.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek toplam 5.500.000 TL nominal değerli paylara ilişkin ihraç belgesinin onayı amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurumuzun olumlu sonuçlandığı ve ihraç belgesinin 24 Aralık 2020 tarih ve 78/1572 sayılı kurul kararı ile onaylandığı Sermaye Piyasası Kurulu’nun 25 Aralık 2020 tarihli yazısı ile şirketimize bildirilmiştir. İhraç edilecek payların ortaklarımızın hesabına kayden dağıtımı, sermaye artırımına ilişkin genel kurul kararının tescili sonrasında yapılacak olup, dağıtım tarihi ayrıca bildirilecektir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu