Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

Genel kapsamda Okmeydanı lazer epilasyon aydınlatma sistemi kıl köklerini yok eder. Amaç çevredeki deriyi değil kıl kökünü kalıcı olarak yok etmektir. Kıl folikülü hücreleri lazer enerjisini emer.

Burada odaklanan lazer enerjisi, çevredeki deri ya da dokuya hasar vermeden kıl köklerin yakılmasını sağlar. Bu, kılların hasarlı foliküllerden büyümesini engeller, yanmış kılların bir kısmı hemen dökülür ve bir kısmı 2-3 hafta içinde deriden çıkarılır.

Tek bir kıla uygulanan elektrolizden farklı olarak, Okmeydanı lazer epilasyon her enerji darbesiyle onlarca kılı yok eder.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer cihazı, ışığı aktive eden ve güçlendiren bir forma dönüştürerek, onları terapötik alana yoğunlaştırır.

Yani uygulama parametrelerine göre hedef dokuya odaklanır ve çevre dokuya zarar vermeden sadece tedavi için seçilen alanları yok eder.

Farklı ışık dalga boyları, farklı kromoforlar tarafından emilir. Lazer ışığının cilt üzerinde hedeflediği ana kromoforlar su, hemoglobin ve melanindir.

Bu kromoforların her biri, farklı dalga boylarındaki ışığı emer, bu nedenle her durum tedavi edilirken farklı tipte lazerler seçilmelidir. Bu kapsamda, kıl yapısındaki melanini hedef alan bir Okmeydanı lazer epilasyon, aynı anda kan yapısındaki hemoglobini hedef alan bir vasküler lazer olarak kullanılamaz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Vücudun birçok bölgesinde uygulanabilen lazer epilasyon, bazı şikayetlerde yüzde problemsiz olarak kullanılabilmekte ve yüzdeki tüylenmeleri ortadan kaldırabilmektedir.

Bu tedavi hormonal sorunları tedavi edebilir ve yeni kıl yapılarının oluşumunu durdurabilir. Ancak hormon tedavisi sonrası saç çıkış bölgesi normale dönmez.

Yüzünüze Beşiktaş lazer epilasyon uygulayarak bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun dışında sakalın şeklinden ve sakalın yüzdeki dağılımından memnun olmayanlar da sakalı yüze uygulamaya uygun bir şekle getirmek için lazer epilasyon kullanabilirler.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Vücudun her bölgesinde Beşiktaş lazer epilasyon uygulanabilen bir işlemdir. Yüz, boyun, boyun, kulaklar, kollar, koltuk altları, bacaklar, karın, kalçalar, omuzlar, göğüs, bikini bölgesi ve cinsel organlara uygulanabilir.

İşleminin süresi, yapıldığı alanın genişliğine, yani uygulandığı alanın genişliğine bağlıdır. Örneğin dudaklara lazer epilasyon 1 dakikada yapılabilirken sırt ve bacaklara 1-2 saatlik bir uygulama gerektirebilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Genel kapsamda Beşiktaş lazer epilasyon cihazında dalga boyu ne kadar kısa olursa, kıl kökünün tutma gücü o kadar güçlü olur.

Daha yüksek dalga boylarında hissettiğiniz acı fazla olur, ancak cihazlar ve ayarlar arasındaki farklılıklar nedeniyle değişebilir.

Lazer epilasyon tedavisi için en çok tercih edilen epilasyon türleri Alexandrite ve Diod lazer türleridir. En popüler bu lazer tipinin yanı sıra ND Yağ lazer ve Ruby lazer uygulamaları da ülkemizde uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Sağlıklı ve son derece güvenilir epilasyon gerçekleştirmek için yeni nesil teknik lazer ekipmanı kullanılır. Sağlıklı ve ağrısız Şişli lazer epilasyon uygulaması alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılır.

Halihazırda farklı dalga boylarında cihazlar kullanılarak epilasyon yapılmaktadır. Bunun dışında alanında uzman olan merkez seçimi de önemli olmaktadır.

Sonuç olarak sırt, omuzlar, kollar, bacaklar ve yüz gibi geniş cilt bölgeleri kısa sürede mükemmel bir şekilde tedavi edilebilir. Vücudun her bölgesine anestezi olmadan Şişli lazer epilasyon kullanılabilir. Meme ucu, dudak üstü, bikini bölgesi gibi hassas bölgeleri kolayca tedavi uygulanır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyonda alınacak bölge, insan kıllarının tipi ve buna bağlı olarak epilasyon seans sayısı, kullanılan lazer ışık sistemi gibi faktörler lazer epilasyon fiyatını belirleyen unsurlardır.

Ayrıca Şişli lazer epilasyon erkek ve kadın seans fiyatları farklılık göstermektedir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı