Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Beşiktaş lazer epilasyon uygulamasının yapıldığı merkezlerin sayısı günümüzde büyük bir artış göstermiştir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik algısının daha da önemli hale gelmesi ve bu durumun önemli noktalarından birinin de istenmeyen tüyler ile kıllar olması nedeni ile lazer epilasyona olan ilgi de artmıştır. Lazer uygulamasının yapıldığı merkezlerin sayısındaki bu artış beraberinde fiyat çeşitliliğini de getirmiştir. Bu yüzden de Sarıyer lazer epilasyon fiyatları hakkında net bir rakam belirtme olanağı ortadan kalkmıştır.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

 

İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını sağlayan pratik bir yöntem olan Şişli lazer epilasyon yöntemi, son derece acısızdır. Özellikle kadınlarda sürekli olarak tekrar gerektiren ağda ya da epilasyon cihazlarının kıskacından kurtulmak ve birkaç seans ile işi kökten çözmek açısından bu yöntem son derece işlevseldir. Beşiktaş lazer epilasyon yönteminde kıl kökleri lazer ışınları yardımı ile zayıflatılarak kılların ve tüylerin dökülmesi sağlanmaktadır. Art arda birkaç seanstan sonra kıl köklerinin sayısında gözle görülen bir azalma meydana gelmektedir. Neticede de sorun büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Lazer epilasyon yaptırmak için öncelikle bu işlemin yapıldığı estetik merkezlerden birine başvurmak gereklidir. Bu merkezlerde, lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler öncelikle bir teste tabi tutulurlar. Sarıyer lazer epilasyon her ne kadar herkes için uygun bir yöntem olsa da nadiren uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler de vardır. Hem uygunluğun belirlenmesi ve hem de hangi bölgelere kaç seans uygulamanın yapılacağının bilinmesi açısından kısa bir değerlendirme ve görüşme yapılmaktadır. Değerlendirme sonrasında ise seansların uygulanacağı günlerin randevuları belirlenmektedir.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

 

Kadın estetiğinin önemli bir parçası haline gelen Şişli lazer epilasyon yöntemi hemen hemen vücudun her bölgesinde kolaylıkla kullanılmaktadır. Lazer epilasyon yönteminin en sık uygulandığı bölgelerin başında genital bölge gelmektedir. Bunun dışında bikini bölgesi, koltukaltı, bacak, sırt, göğüs, ense gibi bölgelerde de bu uygulamanın yapılması mümkündür. Kaşların bitişik olması durumunda iki kaşın ortasında da bu işlem uygulanabilir. Ancak göz çukurları ve göz çevresi için Beşiktaş lazer epilasyon çok tercih edilen bir yöntem değildir ve zarar verici olabilir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Lazer epilasyonun uygulama fiyatları oldukça değişkendir. Fiyatları etkileyen çok sayıda faktör vardır. Sarıyer lazer epilasyon işleminin hangi bölgeye yapılacağı ve kaç seans olarak yapılacağı bu konudaki en önemli belirleyenlerden biridir. Doğal olarak seans sayısındaki artışa bağlı olarak fiyatta da artış olacaktır. Bazı estetik merkezlerde birden fazla bölgede lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler için avantajlı fiyatlar sunulmaktadır. Lazer epilasyon öncesinden iyi bir araştırma yapılmalı ve yalnızca fiyata değil kaliteye de önem verilmelidir. Kalitesiz yerlerde ve FDA onayı olmayan cihazlarla yapılan lazer epilasyon yöntemleri olumsuz sonuçlar doğurma potansiyeline sahiptir. Ayrıca cihaz kalitesinin yanında uygulamayı yapacak olan kişinin de bu konuda yetkili ve sertifika sahibi olmasına dikkat edilmelidir.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 

Beşiktaş lazer epilasyon işlemlerinin farklı çeşitleri söz konusudur. Bunların başında Alexandrite lazer epilasyon yöntemi gelmektedir. Son derece basit ve pratik olan bu yöntem, koyu ten rengine sahip olan kişiler açısından uygun değildir. Yalnızca teni beyaz olan ve bronzlaşmamış olan kişiler bu yönteme başvurmalıdır. Koyu renkli ciltler için de ND Yag lazer yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem koyu renkli tenler açısından uygun olsa da diğer yöntemlere kıyasla biraz acı vericidir. Şişli lazer epilasyon için bu yöntem kullanılacağı zaman yüz ve boyun gibi hassas bölgelerde kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı