Sağlık

Kürtaj Doktoru Seçimi

Kürtaj doktoru seçimi kürtaj yaptırmak isteyen gebelerin kürtaj için kendilerine uygun alanında uzman bir doktoru seçmeleri gerekmektedir. Oldukça riskli olan ve iyi bir cerrahi müdahale gerektiren kürtaj uygulaması alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmediğinde gebenin hayatının tehlikeye girmesi olası bir durumdur.

Antalya kürtaj doktoru seçimi yaparken sizler de alanında uzmanlaşmış ve olumlu geri dönüşler alan doktorlar arasından seçiminizi gerçekleştirmelisiniz. Oldukça önemli olan kürtaj uygulamasının steril hastane ortamında, uygun teknikler ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Antalya kürtaj doktoru arayışı içerisinde olanların iyi bir araştırma sonucunda kendilerine uygun doktoru tercih etmeleri büyük önem taşır.

Sigorta Kürtajı Karşılıyor mu?

10 haftadan küçük gebelikler için devlet tarafından kürtaj imkânı bütün gebelere sunulmaktadır. İsteyen gebeler istenmeyen gebeliklerden kurtulmak adına devletin belirlediği kürtaj merkezlerinde sigortaları ile birlikte kürtaj işlemlerini gerçekleştirebilirler. Devletin belirlemiş olduğu devlet hastanelerinde yaptırılan kürtajlara gebeler sigortaları kürtajı karşıladığı için herhangi bir ücret ödeme zorunluluğunda değillerdir. Özel hastanelerde gerçekleştirilen kürtaj işlemleri için ise kürtaj ücreti alınmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı