Gündem

Köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilir

Köpeğinizin her daim sevgi dolu, seven ve sadık tavırlara sahip olması adına, yavru köpek eğitiminin alınması gerektiğini unutmayınız.

 

Antalya köpek eğitimi konusunda gerekli olan diğer bütün bilgilere yine internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

En yakın dostlarımız ve neşe kaynağı olan köpekler ile beraber çoğu zaman yavruluk dönemindeyken tanışırız. Bu nedenle onlarla yakın bir bağ kurar ve ömür boyu dostluk ederiz. Köpek dostlarımızla mutlu bir biçimde yaşamanın temeli ise elbette bazı kurallardan geçer. Onların bu kuralları uygulaması adına eğitilmeleri gerekmektedir. Ev arkadaşlığı yaptığımız bu evcil hayvanlarda hiç şüphe yok ki tuvalet alışkanlığıdır.

Sizde antalya köpek tuvalet eğitimi yararlanmak istiyorsanız internet adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yavru köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilir?
Minik dostlarımıza tuvalet eğitimi vermek adına yapmanız gerekenler bazı aşamalardan oluşuyor;
• Öncelikle yavru köpeğinize su içme ve düzenli beslenme süreleri oluşturun. Bu düzeni hiç bozulmayacak bir şekilde ayarlarsanız geri kalan zamanlarda işiniz oldukça kolaylaşır.
• Belirlediğiniz beslenme saatlerinden sonra kesinlikle köpeğinizi dolaşmaya çıkarmalısınız. Bu şekilde onların tuvaletini çok daha doğal bir ortam içerisinde yapmasını sağlarsınız.
• Petinizle dışarı çıkmadığınız zamanlarda ise onları tuvalet bölgesi olarak belirlediğiniz bölgeye götürün ve onlarla ilgilenmeyin. Hatta onları görmezden gelin. Bu şekilde yalnız olduğunu hissederek, yapması gereken tek şeyin ise tuvaleti olduğunu anlayacaktır. Bundan dolayı rahat bir biçimde tuvalet ihtiyacını giderecektir.

Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak veya antalya engelli köpek eğitimi talebinde bulunmanız halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı