Sponsorlu Bağlantılar

Kolay Kıble Bulma Sitesi

Kolay Kıble Bulma Sitesi

Müslümanların kıblesi olan Kabe, Arap Yarımadasında bulunan Mekke şehrinde bulunmaktadır. Bu şehir geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Hz. İbrahim Aleyhisselam, Allah-u Teala’nın emri ile buraya bu evi yaptı ve burayı ibadet yeri olarak kabul etti. Kıble yönü olan Allah’ın evi Kabe, Bakara suresi 144. ayetle birlikte Müslümanların kıblesi oldu.

Türkiye ve Dünya’da Kıble Bulma

Kıble bulmak için yanında pusulası olmayan veya gök yüzüne bakarak yön bulmasını bilmeyenler için etkili bir site tasarlanmıştır. Kıble nasıl bulunur? Kıbleyi bulmanın en pratik yolu uydu seçenekleridir. Bu site sadece bulunduğunuz yerin kıble yönünün bulmuyor. Türkiye’nin bütün şehirleri ve yüzlerce ülkenin kıble yönü kolaylıkla bulunabiliyor. Profesyonel tasarım özelliğine sahip olması nedeniyle kullanışlı ve aynı zamanda pratik özelliklere sahip bir sitedir.

Zaman Kaybetmeden Etkili Çözüm

Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitlerinde her nerede olursanız olun kıbleyi bulmak için bu siteye girmeniz ve konumunuzu bildirmeniz yeterlidir. Saniyeler içinde bulunduğunuz yerin kıblesi kıbleyi bul uygulaması sayesinde kısa sürede tespit edilebilmektedir. Bu kategoride dikkat edilmesi gereken konu telefonun interneti çekmesi ve telefonda internet için yeterli bakiyenin bulunmasıdır.

Kıble yönü ülkemize göre güney doğuda yer almaktadır. Kıblenin yönü her ülke için değişiklik gösterir. Uydu üzerinden harita sistemine bağlanan site dünyanın neresinde olursanız olun kıbleyi 5 100 tespit edebilmektedir.

Kaynak: Kıbleyi Bul Uygulaması

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı