Gündem

Kızılay Mardin Artuklu’dan Kur’an öğrencilerine ziyaret

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Türk Kızılay’ı Artuklu Şube Yönetimi, Kadın Kızılay Birimi, Mardin Kızılay Toplum Merkezi, Kızılay Gönüllüleri ve Artuklu İlçe Müftüsü Abdullah Işık katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte Yaz Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklara Türk Kızılay Derneği tanıtıldı.

Kızılay Artuklu Başkanı Şehmus Arı ziyaret esnasında yaptığı açıklamada “,Kızılay’ın çok önemli bir iyilik hareketi olduğunu belirterek, çocuklara küçük yaşlarda İyiliği, Yardımlaşmayı, Kan Bağışını ve Afetlere hazır bir toplum bilincinin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Hayırseverlerin katkılarıyla Artuklu İlçe Müftülüğü’ne bağlı yirmi Cami ve Kur’an kursunda eğitim gören 2 bine yakın çocuğa süt ve kek ikramında bulunulduklarını belirten Arı,” Sağlanan destekten dolayı başta hayırsever vatandaşımız olmak üzere, Artuklu ilçe Müftüsü Abdullah Işık ve Kur’an Kursu hocalarına teşekkür ediyorum” dedi.


Kızılay Artuklu Şubesi’ nin bu etkinliği çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

katkılarıyla Artuklu İlçe Müftülüğü’ne bağlı yirmi Cami ve Kur’an kursunda eğitim gören 2000′ e yakın çocuğa süt ve kek ikramında bulunuldu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 - 00.im