Gündem

Kayseri Büyükşehir’den depremzedelere sıcak yemek ikramı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yüzyılın deprem felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından başta arama kurtarma çalışmaları olmak üzere desteklerini bölgeye ivedilikle ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, depremin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda altyapı faaliyetleri, temizlik, barınma ve lojistik ile birlikte gıda, giysi ve diğer malzeme desteği ve ekipleri ile birlikte deprem bölgesinde özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta kurduğu yemek standında bölgedekilere her gün sıcak yemek imkânı sunuyor.

Mobil mutfakları ve aşçı ekibi ile kesintisiz sıcak yemek hizmeti veren Kayseri Büyükşehir, KAYTUR marifetiyle sıcak yemek dağıtım noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.

Her gün binlerce kişiye sıcak yemek hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi yemek standından bölgedeki depremzede vatandaşlar ve depremin yaralarını sarma çalışmalarına katılan personel ile gönüllüler faydalanıyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu