Sponsorlu Bağlantılar

Karavan Vergisi

Karavan Vergisi

Römorkları ağırlığa göre ayrı ayrı kontrol etmemiz boşuna değil. B gibi aralarında farklar var. Ehliyet ihtiyacı var. Karavan ehliyeti hakkında bilgi verdiğimiz yazımızda karavan çeşitleri arasındaki farkları detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Karavan Vergisi

Resmi Gazete’de yayımlanan Motorlu Taşıtlar Genel Tebliği’nde yer alan tarifeye göre 2023 yılı motokaravan vergisi aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir. Fakat bu tablo size kafa karıştırıcı geldiyse yazının devamında karavan severleri ilgilendiren kısımları kısaca paylaşacağız.

Karavan vergisi motorunun hacmi (CC) ve yapım yılı, vergi yükünün miktarı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ve yönetmelikler, RV vergi oranlarını yıldan yıla değiştirir ve bu ücretler devlet tarafından belirlenir. Vergi dışında bir diğer konu da karavan trafiği için ön koşul olan karavan ehliyetidir. Ayrıca karavan ehliyeti ile ilgili bilgilere blog yazılarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu