Sağlık

Kansere Karşı Keten Tohumu Tavsiye Ediliyor

İnsanların severek tükettiği besinlerden olan keten tohumu ile ilgili uzmanlar yapmış oldukları araştırmada ortaya pek çok bilinmeyen bilgiyi çıkardı. Doğanın insanlığa sunduğu mucizevi besinlerden olan keten tohumunun birçok kansere iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı. Her noktada kolay bir şekilde yetişen keten tohumunun yararları anlatmakla son bulmuyor. Pek çok hastalığa iyi geldiği bilinen keten tohumunun birçok kansere de iyi geldiği öğrenildi.

Keten tohumunun pek çok kansere çok iyi geldiği uzmanlar tarafından açıklandı. Bunun yanında unutkanlığı olan kişilere de keten tohumu tüketmeleri şiddetle tavsiye ediliyor. Keten tohumunda yer alan bileşenler beyne etki ederek unutkanlık problemini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

KETEN TOHUMU ANTİOKSİDAN BAKIMINDAN OLDUKÇA ZENGİN

Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel konu hakkında yapmış olduğu açıklamada keten tohumuna ilişkin tüm bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Kahverengi ve altın rengi olmak üzere keten tohumunun iki farklı türünün olduğunu ifade eden Çengel, bu besinin ABD ve özellikle Asya’da sıklıkla tüketildiğini dile getirdi.

Omega 3 ve lif bakımından da oldukça zengin olan bu besinleri her yaştan insanın tüketmesi tavsiye ediliyor. Keten tohumunda ayrıca kalsiyum ve tiamin vitaminleri de yer alıyor. Böylelikle vitamin deposu olarak tüm insanların severek tükettiği bir besin olarak karşımıza çıkıyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu