Sponsorlu Bağlantılar

Kahve Kavurma Makinası

Kahve Kavurma Makinası

Evde kahve kavurmanın iki önemli faydası vardır. İlkinin, kahve yapma sürecinin tamamına eşlik etmekten gelen zevk olduğunu daha önce söylemiştik. Kavurma sırasında bir bardakta yeşil kahve çekirdeklerinin tadını görünce, bir süre sonra onlar hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

İkinci artısı ise uzun vadede kahvenin maliyetini düşürmesidir. İlk başta, bir ev tipi kahve kavurma makinası pahalı görünebilir.

Ancak, sık sık kahve içen biriyseniz, özellikle bir öğütücünüz, teraziniz veya diğer kahve demleme ekipmanınız varsa, yani zaten kendi kahvenizi yapıyorsanız ve sadece dışarıdan çekirdek alıyorsanız, bunu daha kolay bulabilirsiniz. Nedenini görelim.

Kavurma işleminden sonra kahve çekirdekleri 10-14 gün dinlendirilir ve kavurma sırasında açığa çıkan gazların çekirdeklerden çıkması ve kimyasal işlemlerin tamamlanması beklenir. Kuruyemiş tuzlama makinası arayışındaysanız doğru adrestesiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu