Gündem

İstanbul Parça Bez

Tekstil fabrikalarından kalan atık kumaşlar en iyi şekilde değerlendirilerek endüstriyel alanlarda kullanılır.

İstanbul parça bez üreten firma otomobil tamirhanesinde ellerini silen bir ustadan büyük atölyelerde makine temizliği yapan ustalara kadar ürün temin eder. Fabrikalar, büyük tamirhaneler, tersaneler için parça bez sağlanıp, istenildiği miktarda müşterilere gönderim sağlanmaktadır.

Penye, pamuklu bez kullanılır. Kot, halı parçası, giyilmiş olan giysilerden parça bez üretilmez. İlave olarak boyası akabilen kumaşlar da kesinlikle kullanılmamaktadır. Parça bez her sektörde temizlik alanında kullanım yeri bulur. Müşteriler ise parça bez satın alır iken tüy, boya lekesi bırakmamasına özellikle dikkat edecektir.  Satış sonrasında müşterilerin üründen memnun kalması olumlu dönüşler sağlar.

İstanbul Parça Bez Firması Çalışma Sistemi

Parça bez temin edilir iken öncelikle tekstil üretim hanelerinde kullanılmayan parça kumaşlar çeşitlerine göre gruplandırılır. İstanbul Parça Bez üreten firmanın çalışma sistemi diye düşünüldüğünde, parça kumaşlar tekstil fabrikalarından belirli bir ücret karşılığı alınır ve tekrar üretime kazandırılır. Böylelikle üretim sonucu atık maddeler kazanca dönüşür.

Müşterilerin talepleri doğrultusunda en rahat kullanabilecekleri bez türleri kesilip paketlenerek gönderim sağlanır. Bu gönderimler sonucunda müşteri memnun kalmaz ise geri iade olanağı olacaktır. Tekstil fabrika atıkları en değerli atıklardandır ve geri dönüştürülmesi, sektörlerde parça bez olarak kullanılması fazla maliyeti önleyecektir. Aynı zamanda parça bez sektörü, çevre kirliliğini önlemede katkı sağlayıp, kumaş üretiminde su tüketimini an aza indirmektedir.

Başa dön tuşu