Ekonomi

İşbir Sentetik Dokuma paylarının halka arzı

İşbir Holding A.Ş, bağlı ortaklığı İşbir Sentetik Dokuma San. A.Ş paylarının halka arzına ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Bağlı ortaklığımız İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş’nin halka arzına ilişkin olarak 27.01.2021 tarihinde Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş yetkilendirilmiş olup, bu kapsamda İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş ile Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş arasında halka arz aracılık sözleşmesi 27.01.2021 tarihinde imzalanmıştır.
İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş paylarının halka arzına yönelik olarak 10.08.2020 tarihinde esas sözleşmesinin ilgili maddelerinin Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili tebliğ ve hükümleri doğrultusunda değiştirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunmuştur. Söz konusu başvuru 15.01.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’nca onaylanmıştır. Ancak, Sermaye Piyasası Kurulu’na esas sözleşme değişikliğine ilişkin başvuru tarihinde halka arza ilişkin olarak farklı olasılıklar değerlendirildiği ve bir aracı kurum yetkilendirmesi de yapılmamış olduğu için söz konusu başvuruya ilişkin özel durum açıklaması şirketimizin hisse değerini etkileyebilecek olması ve şirketimiz yatırımcılarının zarar görebilecek olması sebebiyle, yatırımcıların menfaatlerinin korunması amacıyla, Kurul’un II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin İçsel Bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelenmesi başlıklı 6. maddesi çerçevesinde yönetim kurulumuzun 11.08.2020 tarihli 715 kararı ile ertelenmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı