Sponsorlu Bağlantılar

İngilizce Tercüme

Yeminli Tercüme

Yeminli tercümanlar, Mütercim Tercümanlık/Dilbilim gibi bölümlerde lisans eğitimini tamamlamış, yurtdışında eğitim almış veya uzun süre yurtdışında yaşamış ve dil becerilerini kendi ülkelerinde değerlendirmek isteyen kişiler arasından seçilir. Bu kişiler gerekli bilgi düzeyine sahip oldukları için profesyonel tercüman olarak çalışabilirler.

Yeminli tercüme her ne kadar alelade tercümeye dayansa da aralarında farklılıklar bulunmaktadır. Halihazırda tercüman olarak çalışan, evden ofis modunda çalışan veya bir şirket adına çalışan tercümanlar, meslekleri resmileştiğinde ve kamu veya devlet kurum ve kuruluşlarında iş yapmak üzere yetkilendirildiğinde yeminli tercüman olurlar. Bu hakkını noterlerden aldıkları yetkilendirme protokolleri ile elde ederler ve yeminli tercümanlık yaparlar. Yeminli tercüman olabilmek için ana dilinize ve ayrıca en az bir başka dile hakim olmanız gerekir. Tercüme mesleğinin doğasında olduğu gibi yeminli tercümede de konuşulan dili bilmek yeterli değildir. Ayrıca dil bilgisine ve kurallarına iyi derecede hakim olmak gerekmektedir. Tercüme fiyatları için bizimle iletişime geçin.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu