Gündem

Hemoroid tedavileri nelerdir

Hastaların günlük yaşama dönüş süreleri çok uzun olabilmekte ve çok ağrılı bir tedavi süreci geçirilmekteydi.

hemoroid tedavileri adına geçmiş senelerde uygulanan klasik ameliyatlar içerisinde hastalar anestezi yöntemi ile uyutulurdu. Ameliyat sonrasında ise hastanede minimum bir gün geçirmek durumunda kalabilirlerdir.

Ancak gelişen teknoloji ile beraber modern yöntem teknikleri de son senelerde başarılı bir şekilde uygulanmaya başlandı.

Bu hemoroid tedavisi yöntemleri içerisinde başlıcaları ise aşağıdaki şekildeki gibidir:

• İnfrared Coagulation
• Lazer
• Neo laser
• Rabl Band Ligasyon

Bu teknikler içerisinde kesme, anestezi, dikiş, biçme vb. olmadan hastalarımız günlük yaşamlarından geri kalmayacak biçimde ağrısız operasyon tedavilerini alabilmektedir.
Sizde bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsanız internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

MDK yöntemi ile 15 dakika ’da ameliyatsız hemoroid tedavisi için Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt sizler için en doğru adres olacaktır.

Hemoroid(Basur) tedavi yöntemleri nelerdir?

Dış hemoroid, genel olarak hastalarda rahatsızlık hissiyatına sebep olmadıkça herhangi bir spesifik tedavi gerektirmez. Düşük dereceli olan iç hemoroidler ise farklı ameliyatsız yöntemlerle ve etkili ilaçlar ile tedavi edilebilir. Bu ilaçlar ve yöntemlerle başarılı olunamazsa, hemoroid ileri derecede ise ya da komplikasyonlar gelişirse cerrahi tedavi tercihleri gözden geçirilir.

Tıbbi ilaç tedavilerinin asıl gayesi, hemoroidi tedavi etmekten ziyade altta yatan rahatsızlığı ortadan kaldırmaya çalışmak ve belirtileri kontrol altına almaktır. Bunun için fitil, hap, mendil ve krem gibi çeşitli ilaç formları kullanılmaktadır. İlaç tedavi sürecine dirençli düşük dereceli olan hemoroidler, boğulma, yüksek dereceli hemoroidler ve tromboz gibi hemoroidlerde çoğunlukla cerrahi müdahale gereklidir.

hemoroid tedavisi fiyatları, yapılacak olan tedaviye göre kendi arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılıklar tedaviler içerisinde farklı metot ve malzemeye göre farklı şekilde fiyatlandırılır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı