Sponsorlu Bağlantılar

“Gece Mavisi” adını verdiği ilk singlenı 2017 yılında TMC Müzik etiketiyle yayınlayan Sanatçı Umut Ahmet Beceren

Umut Ahmet Beceren

“Gece Mavisi” adını verdiği ilk singlenı 2017 yılında TMC Müzik etiketiyle yayınlayan Sanatçı Umut Ahmet Beceren son çalışmasıyla müzikseverleri doksanlı yıllara götürmeyi başaran isim oldu.  2017 yılında ilk çalışmasında alışılagelmişin dışına çıkan sanatçı farklı bir yol izleyerek eserlerinde  bir kavuşma anının hüznünü ve sevincini işledi.

2017 yılında yaptığı ilk çalışmasında sanatçıya İncesaz, Ezginin Günlüğü albümlerinden tanınan ve Erkan Oğur’la yaptığı çalışmalarla hatırlanan Derya Türkan kemençesiyle eşlik etti. Türkiye’nin tanınan ve başarılı müzisyenleriyle çalışan sanatçıya klarnette Rubato grubundan Göksun Çavdar, gitarda Caner Güneysu, Eylem Pelit, Udi Yıldıran Güz ve davulda ise Behsat Boran eşlik etti. Singlen aranjörlüğünü ise İsmet Taşçeşme yaptı ve Bahçekat Ses Kayıt Stüdyosunda hazırlandı.  Serkan Ayman’ın miksi ve Emre Kıral’ın masteringiyle dinleyiciyle buluşan çalışmaya birde klip çekildi. Bir gerçek yaşanmışlığın hikayesini anlatan klibin yönetmenliğini ise H.Mücahit Pehlivan yaptı. Klipte Umut Ahmet Beceren’in eşi  ile birlikte müzisyen dostları da rol alarak ortaya güzel bir eser çıkarıldı.

Beste yarışmalarından aldığı ödüllerle adını duyuran başarılı sanatçı İrfan Özata’nın sevilen şarkılarının söz yazarı ve bestecisi olarak bilinmekte ve tanınmaktadır.

Müzik severlerle 2020 yılında tekrar buluşmak isteyen sanatçı, çıkardığı “Eski Serseri” isimli yeni şarkısıyla doksanlı yılların samimiyetini bir kez daha anlattı. Başarılı Sanatçı Umut Ahmet Beceren, genç dinleyici kitlesinin popüler kültürün dışına çıkmasını isteyerek günümüz teknolojik şartlarında daha az karşılaşabilen eserlere kolay ulaşılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı