Sponsorlu Bağlantılar

FUE Tekniğiyle Saç Ekimi

FUE Tekniğiyle Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonları içinde teknik olarak günümüzde en gelişmiş saç ekim tekniği FUE tekniğidir.  FUE tekniği uygulanarak yapılan saç ekimi tedavisi kalıcı olması bakımından önemlidir.  Özellikle teknolojinin gelişmesi ve FUE tekniğinin çok fazla kullanılması ve talep edilmesi operasyonlarda da FUE tekniği başarısını öne çıkarmaktadır.  FUE tekniği ve diğer saç ekimi operasyonları plastik cerrahlar tarafından yapılan tedavilerdir.  Tedavi son derece önemli ve titizlikle yapılması gereken aynı zamanda ciddi anlamda emek isteyen bir operasyondur.  Bu nedenle saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan uzmanın tecrübeli bu konuda profesyonel olması çok önemlidir.  FUE tekniği bugün günümüzde en fazla kullanılan ve teknik olarak yeni nesil saç ekim tekniklerinden biridir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tedavisi gerek ülkemizde gerekse bütün dünyada birçok kişinin yaşadığı saç kayıpları sonucunda geliştirilmiş yöntem ile yapılan tedavilerdir.  Özellikle son yıllarda teknolojik gelişmeler saç ekimi teknolojisi konusunda da birçok alternatif tedavi üretmişlerdir.  Dolayısıyla saç kayıplarını yoğun olarak yaşayan insanlarda saç ekimi sorunları kalıcı olarak çözülmektedir.  Dolayısıyla saçların döküldüğü bölgeye ekilen saçlar hastanın kendi saç kökleridir.  Dolayısıyla kendi hücrelerinden alınan saç greftleri ekim sonrasında da sağlıklı bir biçimde deriye tutunmaktadır.  Bu da saç ekimi operasyonunu başarılı kılmaktadır.  Saç ekimi uygulamasından sonra kişinin saçları sağlıklı bir biçimde çıkar.  Aynı zamanda saç ekimi operasyonu son derece konforlu koşullarda yapılan operasyonlardır.  Çıkan saçlar sağlıklı ve doğal bir görüntü oluşturur ve Türkiye’de bu konuda çok başarılı saç ekim işlemi gerçekleştiren merkezler bulunmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bütün saç ekimi tekniklerinde hastanın ense bölgesinden saç kökleri alınır saç dökülmesinin yoğun olduğu veya tamamen saçsız olan bölgeye transfer edilir.  Hastanın donör olarak kullanılan bölgesinden alınan saç köklerine greft adı verilir.  Saç dökülmesi yaşayan hastalarda ense bölgesinde bulunan saçlar çok sağlıklı saçlardır.  O bölgede asla dökülme yaşanmaz.  Bu nedenle saç ekimi operasyonlarında hastanın sağlıklı olan bölgesinden saç greftleri alınarak transfer edilir.  Ense bölgesinden alınan greftler saç dökülmesinin yoğunluğuna bağlı olarak yeterli miktarda alınır ve transfer edilir.  Hastanın saç seyrekliğine göre ne kadar saç kökü alınacağına hekim karar verir.  Alınan kökler seyrek olan veya saçsız olan bölgeye ekilerek saç ekme işlemi gerçekleştirilir.  Ancak saç dökülmesinin olduğu bölgedeki açıklığın çok fazla olması durumunda saç işlemi tek bir seansta gerçekleştirilemez.  Tamamen saçın olmadığı hastalarda ise saç ekimi işlemi 3 – 4 seansta tamamlanmaktadır.

Saç Ekim Fiyatları

Türkiye’de saç ekimi fiyatları genel olarak bakıldığında Dünya ortalama fiyatlarının çok altındadır.  Bu nedenle özellikle yurt dışından sağlık turizmi kapsamında birçok hasta Türkiye’ye saç ekimi yaptırmak için gelmektedir.  Türkiye’de gerçekleştirilen saç ekim uygulamaları hem diğer ülkelere göre çok daha başarılı hem de oldukça düşük maliyetlidir.  Ancak saç ekimi fiyatları konusunda bilgi vermek mümkün olmamaktadır.  Çünkü fiyatlar hastanın saç dökülme oranına bağlı olarak ekim işleminin gerçekleştirileceği merkeze ve işlemi yapacak olan hekimin tecrübesi deneyimi saç ekimi fiyatlarında farklılıklar yaratır.  Dolayısıyla doğru tercih işlemin yapılacağı merkezi seçmek ve ilk muayene de saç ekim fiyatları konusunda bilgi almaktır.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu saç dökülmesi yaşayan saçında ciddi anlamda seyreklik bulunan hastalara veya kellik sorunu olan hastalara alternatif üreten bir tedavidir.  Kadın ve erkek saç ekimi konusunda farklılık göstermemektedir.  Ancak erkeklerde saç dökülmesi oranı kadınlara göre daha fazladır. Genellikle genetik yatkınlığa bağlı olarak oluşan saç dökülmesi gerek kadınlarda gerek erkeklerde sıklıkla görülür.  Ancak saç ekimi operasyonu son derece başarılı operasyonlardır.  Her iki sebebe bağlı olarak gerçekleşen saç dökülmelerinde başarılı sonuç vermektedir.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi uygulamalarında en önemli kısım saç ekiminin gerçekleştirileceği merkez ve ekim işlemini yapacak olan cerrahtır.  Bu konuda hekimin başarısı ve referansı önemlidir.  Türkiye’de birçok bölgede saç ekimi operasyonu yapılmaktadır.  Ancak bu konuda en başarılı şehirler İstanbul Ankara ve İzmir olarak bilinmektedir.  Saç ekim operasyonu hastane koşullarında yapılabildiği gibi klinik koşullarda da yapılmaktadır.  Ancak saç ektirmeye karar veren hastaların öncelikle iyi bir merkezi araştırması ve saç ekim tedavisini yapacak olan hekimi seçmelere çok önemlidir.  Seçilecek olan merkezin saç ekim operasyonunu yapacak sağlıklı koşullara sahip olması gerekli ve sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olması önemlidir.

https://www.medhairclinic.com/ hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı