Ekonomi

FED Başkanı Powell’ın konuşma metni yayımlandı

FED Başkanı Powell, bugün saat 17:30’da Temsilciler Meclisi’nin Finansal Hizmetler Komitesinde, Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Yasası (CARES) hakkında yapacağı konuşma gündemde olacak. Konuşmanın metni ise önceden yayımlandı.

Sunum metninden ana önemli kısımlar ise şu şekilde;

*Ekonomik toparlamanın olabildiğince güçlü olmasını sağlamak ve ekonominin hasarları sınırlandırmak için tüm araçların kullanılacağı kararlılığı vurgulandı.
*İkinci çeyrekteki daralma sonrası ekonomide toparlanma başladığını belirtildi. Ancak istihdam ve ekonomik aktivitenin salgın öncesindeki halinden çok uzakta olduğu vurgulanarak Covid 19 pandemisinin süreci çok belirsiz yaptığına işaret edildi.
*Her şey virüsün kontrol altına alınmasına ve hükümetin her alanda alacağı önlemlere bağlı olduğu belirtildi.
*Alınan önlemlerin, finansal koşulları iyileştirmek, hane halkı, işletmeler ve yerel yönetimlerin kredi akışını sağlamak için aldıklarını aktardı

Veri Ajandası:
*10:00 | Türkiye – Tüketici Güveni
*10:30 | İngiltere Merkez Bankası Başkanı’nın Konuşması
*17:00 | ABD – Mevcut Konut Satışları
*17:30 | ABD – FED Başkanı Powell’ın Konuşması

Kaynak İkon Menkul
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı