Ekonomi

EYT’de gözler 21 Şubat’ta

Kahramanmaraş depremleri nedeniyle Meclis çalışmalarına 21 Şubat’a kadar ara verildi. EYT düzenlemesi de bu süreçten etkilenirken iddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT teklifinin Meclis’ten geçirilmesi talimatını verdi. Ancak bazı MYK üyelerinin, düzenlemenin 1 yıl ertelenmesi talebinde bulunduğu ileri sürüldü

Merkezi Kahramanmaraş olan deprem felaketinin ardından TBMM çalışmalarına 21 Şubat’a kadar ara verilmişti. Geçen haftalarda Meclis’e gelmesi beklenen, milyonların merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi de bu süreçten etkilenmişti.

AKP MYK 15 Şubat’ta bir araya geldi. Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, EYT teklifinin Meclis’ten aynen geçirilmesi talimatı verdi.

İddiaya göre bazı MYK üyeleri, depremin oluşturduğu büyük zarara dikkat çekti ve Hazine’ye büyük yük olacağını belirttikleri EYT düzenlemesinin yeniden gözden geçirilmesini önerdi. Hatta bir MYK üyesi “EYT düzenlemesini bir yıl erteleyelim” ifadesini kullandı.

Gözler 21 Şubat’ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesinde geri adım atılmayacağını. “Söz verdik, geri dönüş yok” diyen Erdoğan, bu hafta içinde TBMM Genel Kurulu’nun çalışması halinde EYT düzenlemesinin mevcut haliyle yasalaşmasını istedi.

Meclis, 21 Şubat Salı günü deprem sonrasında çalışmalarına başlayacak. Salı veya Çarşamba günü EYT düzenlemesinin de Meclis’ten geçmesi bekleniyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 - 00.im