Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Klon Fidanları İle Meyve Yetiştirin

Meyve bahçesi yapmak için ihtiyacınız olan fidanlar, ağaçların en genç hali olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak boyutları 20-40 cm arasında olan fidanlar, toprağa ekiliyor ve sonrasında yetişmeye başladıkça büyüyerek meyve veriyor. Meyve vermesi ağacın türüne göre değişirken, en az bir kaç yıllık bir büyüme evresi olduğunu söyleyelim. Fidanlar birden fazla çeşide sahip olduğu gibi, klon fidanlar sayesinde ülkemizde yetişmeyen veya az verimli olan meyve ağaçlarının daha verimli bir hale gelmesini sağlıyor. Sonuç olarak kullanım amaçlarına göre, istediğiniz meyve bahçesine Klon Fidan firması tarafından geliştirilen fidanlar ile sahip olabilirsiniz. Üstelik aronya fidanı ile ticari olarak da atılım yapabilir ve çok daha kazançlı meyvelere de sahip olabilirsiniz.

Bilindiği gibi meyve veren fidanların genel olarak meyveleri, hem kar amaçlı hem de tüketmek için kullanılabilir. Bu tamamen yapmak istediğiniz bahçeye ve bahçenin türüne göre değişecektir. Kişisel bir bahçe için çeşit çeşit meyve bahçeleri yapabilirsiniz. Ticari yetiştiricilik için belirli bir bahçenize aynı fidanları dikebilirsiniz. Aronya fidanı ülkemizde henüz yeni yetiştirildiği için, genelde bu amaç ile kullanılıyor. Ancak can eriği fidanı ya da şeftali fidanı ile kişisel bahçeleriniz için de meyveler yetiştirebilecek fidanları bulabilirsiniz.

Klon Fidan İle Bahçenizi Kurun

Açık köklü fidanlar veya tüplü fidanlar olarak doku kültürüne uygun şekilde geliştirilen can eriği fidanı ya da şeftali fidanı bahçelerinizde birbirinden farklı meyveler almanızı sağlayacaktır. Bunlar hakkında detaylı bilgiye Klonfidan.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Arge gelişmelerine devam eden Klon Fidan firması, sürekli yeni fidanlar ile çiftçinin de desteklenmesini sağlıyor. Çünkü ticari amaçlı bahçeler kurulması ve bunun ise özel geliştirilen fidanlar ile daha kolay ve güçlü bir şekilde yapılması mümkün hale geliyor.

Bu nedenle ülkemizde yetişen ve ayrıca Avrupa’ya ihraç edilen meyveler daha fazla talep görmektedir. Erik türüne, elma türüne, kiraz türüne göre fidanlar olduğu gibi, aronya fidanı gibi tropikal meyvelerinde ülkemizde yetişmesi sağlanıyor. Kısacası bunlara da yoğun bir talep olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlık İçin Meyve Yetiştirin

Bazı meyveler, insana yarar sağlayabileceği gibi, zararda verebilecektir. Örneğin hamilelik döneminde, bir çok bitkisel ürünlerin kullanımının hekimler tarafından yasaklandığını biliyoruz. Ya da bazı sebzelerin midesi sorunlu olanlara direk etki ettiği de gözlemlenmiş durumda. Ancak meyveler için bu durumlar bulunmuyor.

Çünkü meyveler hem vitamin deposu, hem de sulu oldukları için ciddi enerji kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. İşte bunun için meyve yetiştirmek, her zaman talep görmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı