Gündem

Eksen Lift

Eksen Lift

Bursa asansör bakımı can ve mal kayıplarının önlenmesi amacıyla yıl içerisinde düzenli olarak bakımlarının yapılmasıdır. Asansör insan yaşamında yük taşıma konusunda yardımcı mekanizmalardır. Yüksek katlı olan binalarda merdiven kullanımlarının yerini asansörler almıştır. Bakımlarının ve onarımlarının aksatılmadan her yıl içerisinde yaptırılması gerekmektedir. Bakım zamanları gelen bir asansör için bina yöneticilerinin başvuru ile yıllık kontroller için görevli olan kişiler gelmektedir. Yeni yapılan ve tamamlanan binaların çoğunda asansör sisteminin yapıldığı görülmektedir. Eski bir bina için asansör yapılıp yapılmama durumları bina ile ilgili raporların oluşturulması sonucu belirlenmektedir.

Bursa Asansör Bakımı

Bursa asansör bakımı elektrikle çalışan bir mekanizmanın bakımları konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bakım ve onarımlarının aksatılması can ve mal kayıplarına neden olabilmektedir. Asansör bakımları konusunda güvenilir bir hizmet vermekteyiz. Kontrol ve onarımlarının yapılması da hizmetimiz dahilindedir. Asansör gibi yük ve kişi taşıyan mekanik aletlerin bakımlarının yapılmaması durumları tehlikeli sonuçlara neden olacaktır. Belirlenen kurallar dahilinde asansör ile ilgili tüm kontrollerin gerekli tedbirler alınarak yaptırılması gerekir. Asansörler için bakımların geciktirilmeden yapılması asansörlerin kullanımı ve dayanımı açısından önem taşımaktadır. Asansörlere gerekli bakımların yaptırılması uzun süreli kullanım oranının artmasında da etkili olacaktır.

Bursa Asansör Montaj

Bursa asansör montaj işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Tüm montaj, tadilat, bakım ve onarım işlemleri hakkında hizmet vermekteyiz. Asansör montajları Asansör Yönetmeliği’ne uygun bir çerçeve içerisinde yaptırılmalıdır. Montaj sırasında oluşan bir hatanı fark edilmeme durumlarında asansörlerin kullanıma açılma sıralarında kazalar yaşanabilmektedir. Bir apartman içerisinde apartmanın elektrik sistemine zarar vermeyecek şekilde montaj işlemleri yapılır. Asansörler elektrik olmadan çalışmamaktadır. Montaj ve kurulum sırasında her türlü ufak kontrollerde yapılarak kullanıma hazır hale getirilmelidir.

Bursa Asansör Denetimi

 Bursa asansör denetimi belirli bir periyot içerisinde yapılmalıdır. Denetim için ilk olarak bina yöneticilerinin belediyeye gitmeleri gerekmektedir. Belediye tarafından A tipi muayene kuruluşlarına başvuru yapılmalıdır. Başvurunun onaylanması sonrasında denetim için binaya belirli zaman aralıklarında denetçi gelmektedir. Denetim kurallarına uymayan ve insan sağlığını tehlikeye atan durumların tespit edilmesi sonucunda asansör kişi kullanıma kapatılmaktadır. Çok ciddi hasarların ve hataların olduğu asansörler kişilerin kullanımı için süresiz olarak kapatılabilmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı