Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

Dudak dolgusu fiyatları oldukça uygun maliyetlerde olduğundan sıklıkla tercih edilmekte olan bir estetik yöntemi olarak bilinmektedir. Estetik ve plastik cerrahide sıklıkla uygulanmakta olan dudak dolgusu alt dudak ile üst dudak arasındaki orantıyı göz ardı etmeden gerçekleştirilmektedir. Dolgu işlemi öncesinde uzman doktor tarafından yapılan genel dudak muayenesi sonucunda dolgu işlemi için uygun yapıda ise anestezi özelliği gösteren jel ya da kremin dolgu alanına sürülmesi ile işlem başlatılmaktadır.

 

Böylelikle küçük bir iğne yardımı ile yapılacak olan dolgu enjeksiyon işlemi sırasında hastanın acı duyması önlenmiş olmaktadır. Bu durumda dudakta gözle görülür yenilenme meydana gelmektedir. Dudak dolgusu fiyatları ile oldukça gündeme gelen bu uygulama düşük maliyeti ile de tercih edilmektedir.

 

Dudak Dolgusu Nedir?

 

Güzel dudak yapısı kriterleri arasında yer alan dudak hacmi, genişliği, simetrik yapısı gibi detayların tamamını göz önüne alarak uygulanan bu estetik yöntem dudakların doğal şeklini bozmamaktadır. Dudakların zamanla yıpranmasına çözüm olarak başvurulan dudak dolgusu estetiği dudak kenarlarından başlayarak aşağı kısma doğru sarkma gösteren dudak yapısı tedavisinde de kullanılmaktadır. Gücenilirliği kanıtlanmış bir yöntem olarak bilinen bu yöntem  uygun maliyetli dudak dolgusu fiyatları ile de cazip gelmektedir.

 

Doğal ve dolgun dudak görünümünün sağlanması için uygulanan dudak dolgusu yöntemi 12 ay süre ile kalıcılık içermektedir.  Ancak dolgunun dudak üzerine kalıcı olmasını etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler arasında kişinin yüz mimiklerinin sıklıkları, çevresindeki etkenler ve estetik sırasında kullanılmakta olan dolgu maddesinin içeriği yer almaktadır. Tabii ki dudak bakımı da bu süreçte oldukça etkilidir. Dudak dolgusu fiyatları da etkili olan tercih yöntemlerindendir.

 

Burun Dolgusunun Avantajları?

 

Estetik alanında adından sıklıkla söz ettirmekte olan burun dolgusu ameliyatsız olarak gerçekleştirilmektedir. Burun üzerindeki şekil değişikliklerinin yapılabilmesine olanak sağlayan bu yöntem Hyalüronik asit maddesi kullanılarak yapılmaktadır. Çoğunlukla yüz bölgesine enjekte edilmekte olan bu asit burun estetiği içinde ideal ürünler arasında yer almaktadır. Son yıllarda hızla gelişme gösteren ameliyatsız dolgu teknikleri ile birlikte burun kısmında yer alan asimetrik duruş bozukluğu, kemik yapısı, kıkırdan kısmı gibi sorunlar kısa zamanda tedavi edilebilmektedir.

 

Birçok avantaja sahip olan bu burun dolgu uygulaması öncelikle çok kolay uygulanabilirliği ile büyük avantaj sağlamaktadır. Herhangi bir kesi işlemi uygulanmadan yapılması hızlı iyileşme süreci olanağı sunmaktadır. Ayrıca burun dolgusu fiyatları da son derece uygun olması bu yöntemin avantajları arasında yer almaktadır.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

 

Dolgu estetiğinde dudak ve burunun yanında göz de unutulmayan organlar arasında yer almaktadır. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan gözlerin alt kısımlarında zamana yenik düşen şişlik ve morlukların tedavi sürecinde kullanılmakta olan gözaltı ışık dolgusu yöntemi de oldukça popülerdir. Göz altı ışık dolgusu fiyatları da uygun maliyetli fiyat kategorisinde yer almaktadır.

 

Dolgu iğnesi içerisinde yer alan hyalürönik asitin gözaltı torbalarına enjkete edilmesi yolu ile uygulanmakta olan bu dolgu yönteminde bu asit maddesi yumuşak bir kıvama getirilmektedir. Deri altına enjekte edilen bu asit nemlendirici deri özelliğine sahiptir. Güvenilir ve başarı oranı yüksek bir yöntem olmasının yanı sıra göz altı ışık dolgusu fiyatları da bu yöntemin en büyük tercih nedenlerindendir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 

 

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları uygulanan yöntemden doktor tercihine kadar birçok alanda çeşitlilik göstermektedir. Ameliyatsız bir yöntem olmasından kaynaklı uygun maliyetlerde uygulanan bu yöntem genellikle en sık tercih edilen estetiksel yöntemlerdendir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı