Gündem

DMM: Depremzedelere Nüfus’ta ‘kota’ yok!

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanlığı bünyesindeki Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, 6 Şubat depremlerinden bu yana şu ana kadar 87 bin 862 aileden adres beyanı alan Hatay’daki tüm nüfus müdürlüklerinin randevu sistemi ile çalışmalarını sürdürdüğüne dikkati çekti.

Hiçbir vatandaşın geri çevrilmesi veya ‘kota’ şeklinde bir uygulama söz konusu olmadığını belirten DMM, konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Devletin tüm imkanları seferber edilerek Hatay’ın ihyası ve inşası için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektdir. İddiaların aksine, depremzedelerin hasarsız/az hasarlı durumda olan evlerinde ikamet edebilmeleri için hasar gören ve Hatay Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan şebeke suyu hattının onarımı da Hatay Valiliği tarafınan yapılmaktadır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz” ifadelerine yer verildi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 - 00.im