Sponsorlu Bağlantılar

Diş Beyazlatma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nedir?

Doğal olan beyaz rengini kaybeden dişler yapılan diş beyazlatma uygulamaları ile tekrar orijinal Beyaz rengine kavuşmaktadır. Diş beyazlatmayı birçok kişi diş taşı temizliği ile beraber yapılan polisaj uygulaması ile karıştırmaktadır. Bu iki uygulama birbirinden tamamen farklı şekilde yapılmaktadır. Uzman Diş hekimleri tarafından yapılan klinik tipi diş beyazlatma uygulaması en etkili uygulamadır. Klinik ortamında diş beyazlatma uygulamasına geçirmeden diş taşı temizliği yapılır.

Dişlere beyazlatıcı jel sürüldükten sonra ışık yardımı ile aktif olması sağlanır bu sayede beyaz dişlere sahip olmak daha kalıcı ve uzun süreli olmaktadır. Bu uygulama esnasında jelin diş etleri ile temas etmesi engellenir. Ev tipi beyazlatma uygulaması ise daha uzun süreli ve daha az etkili bir uygulamadır.

Ev tipi beyazlatma uygulamasında diş ölçülerine uygun şekilde yaptırılan plağın içerisine beyazlatma maddesi konularak kişinin evde takması sağlanarak uygulanan beyazlatma yöntemidir. Bir diğer diş beyazlatma uygulaması lazer ile yapılan diş beyazlatmadır. Dış dışında kalan bütün yerler bariyer ile kapatılarak buraların zarar görmesi engellenir. Yaklaşık olarak beş dakikalık bir lazer müdahalesi ile dişlerin beyazlatılması mümkündür.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları uygulanacak yönteme göre değişkenlik gösterir. Lazer ve klinik tipi beyazlatma yönteminde fiyatlar 500 TL ile 2000 TL arasında diş yapısına ve uygulanacak Sivas durumuna göre değişir. Ev tipi beyazlatma uygulamasında ise yine aynı şekilde kişiden kişiye değişmekle beraber 500 TL ile 1000 TL arasında değişir. Ofis tipi ve lazer uygulaması ile yapılan diş beyazlatma daha kısa süreli ve birebir hekim müdahalesi ile yapıldığından dolayı diğer uygulamalara göre daha yüksektir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler güzel bir gülüş sağlamanın yanında yüz estetiğini tamamlayan önemli bir uzvumuzdur. Bununla beraber sindirim sistemi için besinlerin koparılmasını ve parçalanmasını sağlamaktadır. Ayrıca konuşma esnasında seslerin net ve anlaşılır çıkarılmasına olanak sunar.

Zaman içerisinde yoğun olarak kullanılan dişler doğal beyazlığını kaybederler. Bu durumda diş beyazlatma uygulamaları ile bu durumdan kurtulmak mümkündür. Diş beyazlatma fiyatları uygulamayı yaptıracak olan kişilerin araştırdığı konuların başında gelir. Dişlerin sararmasının yanında kişilerin yaşamış olduğu rahatsızlıklardan bir tanesi de uyurken dişlerin sıkılmasıdır.  Bu durumda gece plağı kullanımı etkili bir çözüm yoludur.

Gece Plağı Çeşitleri Nelerdir?

Gece plağı uyuyan kişilerin istemsiz bir şekilde dişlerini sıkması veya gıcırdatması sonucunda dişlerinin zarar görmemesi için kullanılan diş kaplama ürünüdür. Diş sıkma baş ağrılarına ve çene ağrısına neden olur. İstemsiz olarak gerçekleştirilen diş sıkma dişlerin kırılmasına ve aşınmasına neden olur.

Dişlerin sıkılma derecesi göz önünde bulundurularak uzman hekim tarafından sert ve yumuşak olmak üzere 2 çeşit gece plağı kullanılmaktadır. Üst dişler için tasarlanan ve sağlam gece plağı diş sıkma sorunu yaşayan kişiler için etkili bir tedavi yöntemidir.

Diş Çekimi Nasıl yapılır?

İleri derecede çürük meydana gelen dişler, kaza sonucunda tedavi edilemeyecek olan dişler, kanal tedavisi yapıldığı halde apse yapan ve bu durumun tekrar tekrar yaşanmasına neden olan dişler çekilir. Aynı şekilde diş eti iltihabına bağlı olarak sallanan dişler, diş etine güvenlik halde bulunan ve çene üzerinde üst üste gelen dişlerde çekilir. Diş hekimleri genellikle lokal anestezi ile diş çekimi gerçekleştirirler ancak nadir de olsa genel anestezi uygulanarak diş çekimi yapılır.

Diş Çekimi fiyatları

Uzman diş cerrahları tarafından gerçekleştirilen diş çekimi dişin durumuna göre yapılacak olan müdahale ve kullanılacak ekipman değişmektedir. Diş çekimi fiyatları müdahalenin çeşidine göre değişkenlik gösterir. Normal diş çekimi, komplikasyonlu diş çekimi, gömülü diş operasyonu, kemik retansiyonlu diş operasyonu dış çekim uygulamalarında kullanılan yöntemlerdir. Yapılacak olan bu uygulamaların türüne göre fiyatları belirlenir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı