Sponsorlu Bağlantılar

Cahit Kaya ve Türkiye’de Golf

Cahit Kaya ve Türkiye’de Golf

Türkiye’de birileri ne zaman golf sporundan bahsetse akla direkt olarak gelen ilk isim Cahit Kaya olmuştur. Bunun birçok haklı nedeni var. Türkiye’de golfün tanınmasında büyük emekleri geçen Kaya aynı zamanda Türk golfünü de dünyada en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamış isimlerin başında yer alıyor.

Cahit Kaya 1996 yılında golf dünyasına caddy olarak başladı ve daha sonra bu spora gönlünü verdi. Golf dünyasında bir çevre edinen Kaya bu uğurda İsveç’e kadar ulaştı ve profesyonel anlamda eğitimlerini de burada almaya başladı. Golf alanında en iyi isimlerden eğitim alan Kaya Evos Angels dergisinin düzenlediği 9. Dijital dünyanın enleri ödüllerinde en iyi golf antrenörü ödülünü aldı.

Golfün kendisi için sadece bir spor değil hayatının anlamı olduğunu söyleyen Cahit Kaya Belek Golf Academy ile golf dünyasına yeni adım atan gençleri eğitmeye başladı. Artık tek hedefinin Türk golfünü dünyaya tanıtarak öğrencileriyle birlikte başarılara imza atmak olduğunu söylüyor. Bu konuda da çalışmaktan vazgeçmiyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı