Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Yüze bakıldığında dikkat çeken ilk detaylardan birisi burundur. Bundan sebep bazı kişiler hafif dokunuşlarla yüzlerinde birtakım değişiklik yapmak isterler. Bu hem psikolojik hem de fizyolojik olarak gereksinim duydukları bir değişimdir. Gerek estetik açıdan gerek psikolojik açıdan ve de en önemlisi sağlık sebepleri açısından en çok uygulanan estetik türlerinden birisi burun estetiği işlemleridir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Kısaca rinoplasti burnun şeklini veya boyutunu değiştirme amacıyla uygulanan bir ameliyattır. Bu yöntem sayesinde burnunuzun düşüklüğünü, simetriğini düzelterek kullanabilir ve rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Sizlerde uzman doktorlarla görüşerek burun ameliyatı ve burun estetiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik ameliyatları açısından en çok uygulanan ameliyattır. İki türü vardır. Birincisi kapalı olarak ikincisi ise açık olarak yapılan ameliyattır. Hasta öncesinde hekim tarafından muayene edilir. Hastanın ne için ameliyat olmak istediği anlaşılmalıdır. Bir sağlık probleminden dolayı mı yoksa sadece estetik açıdan mı ameliyat olmak istiyor bunlar belirlenmelidir. Hekim hastanın hastalık öyküsünü araştırmalıdır. Hastanın şikayetleri dinlendikten sonra muayenede ameliyata engel bir durum olup olmadığı gözlenir. Hastanın istediği burun yapısı yüz yapısına uygun olup olmadığı hasta ve hekim arasında konuşularak anlaşmaya varılır.

Tüm bu süreçlerde bir sorun görülmemesi durumunda genel sağlık kontrolleri ve hastanın kanama ile alakalı herhangi bir sağlık problemi olup olmadığı bakılır. Bu süreçte hekim ve hasta arasında iletişim ne kadar sağlıklı kurulursa, hasta istediğini hekime en güzel şekliyle anlatırsa ameliyat ve sonucunda istenen değişiklik o kadar iyi olur. Herhangi bir düzeltme ameliyatına ihtiyaç kalmaz veya bu ihtiyaç minimum seviyede tutulur. Ameliyat günü geldiğinde seçilen ameliyat türüne göre (açık veya kapalı) lokal ya da genel anestezi uygulanır. Ameliyat süresi işleme göre farklılık gösterebilir. Genellikle birkaç saat sürebilir. Sizlerde burun estetiği fiyatları işlemlerini araştırarak yaptırabilirsiniz.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatı olmak için kıkırdak yapısının gelişimini tamamlanması beklenir. Kız çocuklarında bu yaş 15 iken erkek çocuklarında 18’i bulabilir. Nefes almakla alakalı bir problem yaşayanlar için ise daha küçük yaşlarda ameliyat olabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Aslında istenilen her durumda burun estetiği yaptırılabilir. Ama bazı durumlar vardır ki burun estetiği yaptırılması için en çok kullanılan sebeplerdir.

Burnunda eğrilik, yamukluk, kemik çıkıntısı olanlar, burnu büyük olanlar, kıkırdak yapısının şekli bozuk olanlar, burun ucu düşük olanlar, burun yapısının bozukluğundan dolayı nefes almada güçlük çekenler, burun delikleri normal boyutlardan büyük veya küçük olanlar, en basiti de burnunun şeklinden rahatsız olanlar burun estetiği yaptırabilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle bilinmelidir ki burun estetiği bir ameliyattır ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Hastanın estetiği yapacak yeri ve kişiyi iyi araştırması gerekir. Kişi neden burun estetiği ameliyatı olmak istediğini bilmeli ve hekime bunu iyi anlatmalıdır. İstediği burun fotoğrafını hekime göstermelidir. Hekim uygun görürse ameliyata başlanabilir.

Hekime veya hemşireye daha öncesinde kullanılan ilaç varsa bunun bilgisi verilmelidir. Ameliyat günü takı takılmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa doktora danıştıktan sonra ameliyattan belli bir süre önce bırakılmalıdır. Soğuk algınlığı gibi bir durum varsa doktora bildirilmelidir. Kanamayı arttıracak bitki çayı, yiyecek ve içeceklerden ameliyat öncesi uzak durulmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası ağrı oluşacağı için hastaya ağrı kesici ilaç verilir. Hekimin uygun bulduğu ek ilaç tedavileri uygulanır.  Ameliyat sonrası 4-6 saat hastanın ayağa kalkmaması gerekir. Ameliyat sonrası mide bulantısı yaşanır. Bu durum geçtikten sonra (genellikle 6 saat sonra) su içilebilir. Beslenmeye çorba gibi sıvı gıdalar ile başlanmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Buraya kadar bilinmesi gerekenleri anlattık peki burun estetiği fiyatları bu soruya net bir rakam vermek yanlış olur. Çünkü burun estetiği fiyatı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sebebi ise hastaya uygulanacak işlemlerdir. Burun estetiği fiyatı hastaya yapılacak işlem sayısına göre artma veya azalma gösterebilir.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu