Sponsorlu Bağlantılar

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun dolguları kişilerin memnun olmadıkları burun yapılarını düzeltmek amacıyla dolgu enjekte edilmesi yöntemidir. Burun dolgusu yaptıracak olan kişinin burun yapısı, kıkırdak ve kemik yapısının, burun derisinin bu operasyona uygun olması gereklidir. En sık uygulanan ameliyatsız burun estetik işlemidir ve kolay olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Burunlarıyla ilgili sorun yaşayan kişilerde ameliyatsız bir çözüm üretmek adına uygulanan burun dolgusu işlemleri geçici bir uygulamadır ve etkisi 1 sene kadar devam etmektedir.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu işlemleri genellikle burun yapılarından memnun olmayan kişilere sunulmuş pratik bir çözüm önerisidir. Birçok avantajı vardır ve en önemlisi ameliyat gerekmediği için burun dolgusu operasyonları sonrası kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Burun dolgusu işlemi çok kısa sürmektedir ve lokal anestezi kremi uygulanarak yapılmaktadır. Uygulanacak enjeksiyon yönteminde dolgu miktarı ve kalınlığına dikkat edilmesi gerektiği gibi işlemi yapacak olan kişinin mutlaka uzman bir doktor olması gereklidir. Burun dolgusu yerleştirilen kişide uzman doktor en son halinin şeklini vererek işlemi bitirir. Kişi yapılan dolgu uygulaması sonrası istediği ve memnun kalacağı görüntüye kavuşmuş olur.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu operasyonlarında fiyat değişkenlik gösteren bir faktördür. Bu nedenle önceden uygulama yapılacak olan merkeze giderek fiyat almak pek de sağlıklı bir uygulama değildir. Fiyat politikalarını etkileyen faktörlerin başında kişinin burun yapısı, yaşa bağlı olarak değişen faktörler, uygulanacak olan dolgu malzemesi miktarı ve kalitesi sayılabilir. Bu faktörler fiyatları etkilerken mutlaka burun dolgusu uygulamasını yaptıran kişinin iyi araştırma yaparak tercihlerini belirlemesi gereklidir. Fiyat politikaları ne olursa olsun mutlaka uygulamayı yapacak olan kişinin uzman doktor ve merkezin sağlık bakanlığı tarafından izinli, onaylı olmasına dikkat etmesi gereklidir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu kişiye yüzünün uyumunu sağlaması açısından çeneyi istenen forma ulaştırma işlemidir. Çene dolgusu operasyonları cerrahi bir işlem değildir ve bu nedenle avantajları fazla olan bir operasyondur. Öncelikle kısa süren bir işlem sonrası hastanın beklentisini karşılayarak çenenin yüze uyumunu sağlamak ve istenen forma kavuşmasına yardımcı olmak için uygulanan bir operasyon olduğu için tercih edilir. Anestezi ve cerrahi bir uygulama gerekmediğinden dolayı hasta günlük yaşamına dönebilir.  Hastanede kalmayı gerektirmeyen bu çene dolgusu uygulaması sonrası hastada herhangi bir reaksiyon görülmesi söz konusu olmaz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolguları özellikle ince dudak yapısına sahip olan ve görüntüsünden hoşlanmayan kişiler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Dudak dolgusu uygulamasından önce kişinin ihtiyacına ve isteklerine göre uyumlu bir dudak tasarımı oluşturulur. Dudak dolgusu yapılacak bölgeye dolgu enjeksiyonu sırasında bir ağrı hissedilmesin diye lokal anestezi sağlayan krem sürülür ve enjeksiyon işlemi kısa bir sürede tamamlanır. Dudak dolgusu işlemindeki enjeksiyon ince uçlu iğneler yardımıyla yapılır ve kişi herhangi bir sorun yaşamadan süreç tamamlanır.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu herkese uygulanabilir ama önemli olan dudak dolgusunun yapılması gereken yerin belirlenmesidir. Bazı kişilerde kırmızı çizgi kontürü şeklinde yapılırken bazı kişilerde alt ya da üsrt dudak uygulaması yapılabilir. Dudak dolgusu yaptıran ve yaptıracak olan kişiler mutlaka uzman desteği almalıdır ve sağlık bakanlığından onaylı olan bir klinikte yaptırmalıdırlar. Dudak dolgusu yaptıran kişiler istedikleri hacimli ve kıvrımlı görüntüye kavuşabilirler. Önemli olan kullanılan malzemelerin kalitesi ve uygulamayı yapacak olan kişinin bir uzman olmasıdır. İşlem sonrası istediği görüntüye kavuşan kişilerin öz güvenleri yerine gelerek kişiler mutlu ve genç bir görünüme kavuşurlar.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı