Gündem

Bornovalı çocuklardan muhteşem 23 Nisan konseri

Bornovalı çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çok özel bir konser için sahnedeydi. Bornova Belediyesi ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı işbirliğinde 7 yıl önce kurulan İNCİVAK Çocuk Senfoni Orkestrası Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Konser Salonu’nda dev bir konser verdi. Çocukları böylesi özel günlerinde Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, İNCİVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ece Elbirlik Ürkmez ve İNCİVAK Onursal Başkanı Başkanı Şerife İnci Eren’de yalnız bırakmadı. 

Şef Tolga Akın’ın yönettiği 52 çocuktan oluşan orkestra büyük beğeni topladı. Bayram coşkusunu yansıtan bir çok klasik müzik eserini seyircilerle buluştıran sanatçılar salonu dolduranlara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konserin konuk sanatçısı ise Efdal Altun oldu. Klasik müzik ve mizahı birleştiren sanatçı Altun’un sahne performansı da göz doldurdu. 

Bornova’ya kongre Merkezi

Çocuk Senfoni Orkestrası projesinin müzikal başarı kadar gençlerin sosyalleşmesi ve bir bütünün parçası olmanın önemini de gösterdiğini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, belediye olarak bu çalışmanın içinde yer almaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Başkan İduğ, “Yerel yönetimlerin en önemli konularından biri de sürdürülebilir olmak. Bornova Belediyesi olarak böyle özel bir çalışmayı daha sürdürülebilir kılmak isteriz. Bunun için de Bornova’da yeni yapılacak 610 kişilik dev Kongre Merkezi’nin müjdesini vermek isterim. Çocuklarımızın orada sahnesi alması bizleri gururlandıracaktır” dedi.  

Pandemide çalışmalar sanal ortamda yapıldı

İNCİVAK Çocuk Senfoni Orkestrası’nın 7 yıl önce çalışmalarına başladığını belirten İNCİVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ece Elbirlik Ürkmez ise vakıf olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Ürkmez, “Çocuklarla yürüttüğümüz bu projede 2 yıllık pandemi döneminde sanal ortamda çalışmalarımızı sürdürdük. Konserler hazırladık. Sanatçı Candan Erçetin’in de içinde bulunduğu özel bir projeyi hayata geçirdik. Projemizin ilk gününden beri yanımızda olan Bornova Belediyesi’ne ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu