Sponsorlu Bağlantılar

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama vücudun bazı bölgelerinde biriken yağ tabakalarını teknolojik cihazlar yardımıyla yok etme metodudur. Bölgesel yağlar daha çok bacak, basen, kol ve göbek bölgesinde birikir. Burada bulunan yağlar dirençli bir yapıya sahip olduğu için yapılan diyet ve sporla istenilen sonuç elde edilmez. Bu nedenle birçok kişi teknolojik cihazların avantajlarından yararlanmayı tercih eder.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen işlemler ameliyatsız uygulamalardır. Ameliyatsız yani estetik operasyon olmadan bölgesel yağlardan kesin olarak kurtulmak mümkündür. Kullanılan yöntemler içerisinde lipoliz liposuction, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape, radyo frekans gibi yöntemler kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Estetik ve belirgin vücut hatlarına sahip olmak amacıyla vücudun belli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmayı hedefleyen bölgesel zayıflama istenilen forma kavuşmada tercih edilen bir işlemdir. Bölgesel zayıflama yöntemleri kişilerin ve uzman hekimin önerdiği metotlar doğrultusunda gerçekleşir.

Bölgesel zayıflama operasyonları içerisinde cerrahi işlemler ve ameliyat gerektirmeyen yöntemler kullanılır. Bölgesel zayıflama fiyatları tercih edilen yönteme ve seans sayısına bağlı olarak belirlenir. Bunun dışında bölgesel zayıflama fiyatları hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağı, aynı anda kaç bölgeden yağ alınacağı seklinde belirlenir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyenler tarafından tercih edilen lazer epilasyon vücutta bulunan kıl ve tüyleri lazer ışını yardımıyla kurutarak yok eder. Lazer epilasyon çeşitleri kişilerin cilt ve tüy tipine bağlı olarak kullanılır. Ruby lazer ilk kullanılan lazer cihazı olduğu için günümüzde etkili başarılı sonuç ortaya koyamadığından pek tercih edilmiyor. Alexsandrite lazer epilasyon cihazı ise daha çok açık tenlilerde ve ince tüylerde başarı oranı yüksektir.

Diode lazer etki gücü ve kalıcılığı kanıtlanmış bir lazer epilasyon cihazıdır. Dalga boyu kıl kökünün derinine rahatça ulaşabildiğinden dolayı istenilen kalıcı sonuç elde edilir. Diode lazer diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha çok tercih edilir. Nd – Yağ lazer dalga boyu en uzun lazer epilasyon cihazıdır. Bu özelliği cihazın ağrılı olmasına neden olmuştur.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Günümüzde vücutta görülen ve rahatsızlık veren kıl ve tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon cihazıdır. Lazer epilasyon fiyatları seans ve bölge sayısına bağlı olarak değişir. Lazer epilasyon uygulamaları çoğu zaman tüm vücut lazer epilasyon işlemleri ile tamamlanır. Böylece pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olunur.

Dudak Dolgusu Nasıl yapılır?

Dudağın hacimli ve şekilli hale gelmesini sağlayan dudak dolgusu enjeksiyon yardımı ile yapılır. Dudak dolgusu yapılmadan önce dudakta görülen hacım kaybı belirlenir ve yüz hatlarına uygun ideal dudak şekli için dolgu malzemesi hazırlanır. Hazırlanan dolgu maddesi içerisinde hyaluronik asit türü cilt yenileyici maddeler bulunur.

Dudak dolgusu işlemi 10-15 dakika içerisinde tamamlanır. İşlem öncesi kişilerin herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesi için anestezik krem kullanılır. İğne yardımıyla hazırlanan hyaluronik asit dudağa enjekte edilir. Uygulama öncesinde istenilen görünümün elde edilmesi için belirgin hatlar çizilir ve bu hatların dışına taşmayacak şekilde dolgu malzemesi dudağa yerleştirilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Estetik ve hacimli dudaklara sahip olmak isteyen herkes dudak dolgusu yaptırarak daha güzel dudaklara sahip olabilir. İnce dudaklılar ve elastiki dudak yapısını kaybedenler istenilen dudak tipi dolgun dudaklara kısa sürede kavuşabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin öncelikle dudakları estetik ve anatomik kriterlere göre muayene edilir. Dudak dolgusu fiyatları dudağın anatomik yapısı, kullanılacak yöntem, dolgu malzemesi gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı