Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Ameliyatı Nerede Yapılır?

Bişektomi Ameliyatı Nerede Yapılır?

Bişektomi ameliyatı son derece basit kısa sürede yapılabilen ameliyatlardan biridir. Bişektomi ameliyatı kliniklerde yapılabildiği gibi hastane koşullarında da yapılabilen operasyonlardan biridir.  Bişektomi ameliyatı lokal anestezi altında yapıldığı için rahatlıkla kliniklerde yapılabilir. Ancak hastanın lokal anestezi dışında sedasyon veya genel anestezi istemesi durumunda zorunlu olarak ameliyathane koşullarında yapılmalıdır.

Meme Büyütme Nedir?

Memeler kadınların en önemsedikleri organlardan biridir.  Gerek genetik olarak gerek hamilelik ve emzirme döneminde oluşan deformasyonlar veya sık kilo alıp verme durumlarında memelerde deformasyon oluşur.  Ayrıca bazı durumlarda tek memenin diğerinden daha büyük veya küçük olması görülebilen bir durumdur.

Bunların tamamı kadınları rahatsız eder. Bu noktada meme büyütme ameliyatı kaçınılmaz olur.  Meme büyütme operasyonu sonucunda kadınlar kendilerini daha iyi ve daha özgüveni gelişmiş hisseder.  Dolayısıyla ülkemizde sıklıkla tercih edilen operasyonlardan biridir.  Ayrıca gerek meme büyütme operasyonları gerekse diğer estetik plastik cerrahi operasyonları ülkemizde birçok hekim tarafından başarılı bir biçimde yapılmaktadır.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonları öncelikle hastane koşullarında yapılabilen operasyonlardır. Meme büyütme operasyonlarında farklı 3 teknikten biri kullanılır. Bu hekime göre değişiklik gösterir.  Her hekim farklı teknik kullanabilir. Bu teknikler farklı kesi noktalarıdır. Bazı durumlarda kesi koltuk altından açılarak meme protezi yerleştirilir, bazı durumlarda memenin alt kısmından açılarak yerleştirilir, bir üçüncü meme büyütme tekniği ise meme ucunun kesilerek protez yerleştirildikten sonra meme ucunun tekrar dikilmesi ile gerçekleştirilir.

Meme büyütme operasyonlarının diğer protez implant dışında yapılan biçimi ise hastanın kendi yağ dokusundan alınarak meme içine enjekte edilmesi ile meme büyütme operasyonu gerçekleştirilir.  Bunların tamamı ülkemizde rahatlıkla ve başarılı bir biçimde yapılmaktadır.  Hasta bir veya maksimum 2 gün hastanede yatırılarak taburcu edilir. İyileşmesi hızla gerçekleşir.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı günümüzde son yıllarda sıklıkla uygulanan ve hastalar tarafından sıkça tercih edilen yüz estetik operasyonlarından biridir.  Operasyon her iki yanakta bulunan yağ yastıklarının alınmasıdır.  Yağ yastıkları bazı insanlarda yaşa bağlı olarak veya genetik olarak oluşur. Bu da hastayı tombul ve şişman gösterir.

Hasta kilolu olmasa dahi bu görüntü hep kalır.  Bişektomi operasyonu yağ yastıkları alınarak yapılır ve yüz incelir.  Ters üçgen biçimini alır.  Çene ve elmacık kemikleri daha belirginleşir. Dolayısıyla daha keskin hatlar oluşur.   Son yılların trend yüz estetik modeli genellikle Hollywood yüzü olarak bilinen bişektomi estetiğidir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi operasyonu hasta ile hekimin görüşmesi sonucunda klinik koşullarda veya hastane koşullarında yapılan operasyonlardır.  Basit ve kolay bir operasyondur. Klinik koşullarda lokal anestezi altında da yapılır.  Ancak bazı hastalar lokal anestezi istemez.  Bu durumda sedasyon veya lokal genel anestezi tercih edilir.  Ancak o zaman hastane koşullarında yapılması gerekir.  Ağız içinden her iki yanakta minik kesirler açılarak yağ yastıklarının alınması ile operasyon gerçekleşir.  Dikişler ağız içinde kalacağı için dıştan herhangi bir izin belli olması söz konusu değildir.  Hastanın bir hafta ağız içi bakımı ve doktorun reçete ettiği ilaçları kullanması durumunda kısa sürede ve hızla iyileşme gerçekleşir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları hekim-hasta ile yüz yüze görüşerek belirlenir farklı koşullarda yapılan bişektomi operasyonları dolayısıyla fiyatlarda da farklılık oluşturur hastane koşullarında yapılan operasyonda klinik koşullarda yapılan operasyon fiyatları aynı değildir ayrıca operasyonu yapacak olan hekimin bu konudaki tecrübesi ve referansları bişektomi fiyatları konusunda bak oluşturur dolayısıyla bu bişektomi fiyatları ile ilgili doğru bilgi ekimle yüz yüze görüşülerek ilk muayene de bilemeyiz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı