Sponsorlu Bağlantılar

Basur Nedir, Basur Evreleri Nelerdir?

Basur makat etrafında meydana gelen varisler yani damar genişlemeleridir. Basur sonucunda damarlarda meydana gelen sorunlarca iç ve dış memeler oluşmaktadır. Damarlarda meydana gelen genişlemeler sonucunda ortaya çıkan sorunlar 4 ayrı evreye dağılmaktadır.

  • Evre: Hastalığı çok fazla hissetmeyeceğiniz bu evrede çok az miktarda kanamalar meydana gelmektedir. Bu kanamaları fark edemeyebilirsiniz.
  • Evre: Kanamalar yavaş yavaş fark edilebilir bir hal almaktadır ve kaşınma sorunu ortaya çıkmaktadır. Ikınma sonrasında hemoroid memeleri görülebilir hale gelebilir
  • Evre: Kanamanın daha çok arttığı bir evredir, akıntılar sebebiyle bölgede ıslaklık hissedilebilir.
  • Evre: Kanamaların ve şikayetlerin oldukça arttığı, basur memesinin dışarıda ıkınmadan da bulunduğu evredir. Bu evrede basur memelerini elinizle de hissedebilirsiniz.

4 evreye ayrılan basur problemi beraberinde çeşitli ağrılar getirmektedir. Ağrılar ve akıntılar ve kanamalardan dolayı basur yaşam standartını düşüren bir problemdir.

 

Basur tedavisi olarak uygulayabileceğiniz yöntemler

Basur tedavisi olarak geliştirilen çeşitli kremler ve fitiller bulunmaktadır. Aynı zamanda kullanabileceğiniz haplarda mevcuttur. Bunlar hakkında doğru bilgiyi ve doğru kullanımı muayene olarak doktorunuza danışarak elde edebilirsiniz.

Diğer yöntemler arasında günlük vücudunuz için ne kadar suya ihtiyaç olduğunu öğrenip su tüketiminizi ona göre düzenlemenizdir. Az miktarda su tüketimi basuru tetikleyici bir sebeptir. Kabızlık veya ishal gibi problemleriniz varsa bunların da hızlı bir şekilde çözülmesi gerekir. Bunlara sebebiyet veren yiyeceklerden uzak durmalı ve beslenme düzeninizi basura iyi gelecek şekilde ayarlamalısınız, buna lifli gıdalar yardımcı olacaktır. Ayrıca sıcak su doldurulmuş bir leğene oturmak da basur ağrılarınıza iyi gelecektir.

Ameliyatsız basur tedavisi yöntemiyle basur problemlerinden kurtulun

Basur ağrılarınızdan kremler ve haplar kadar kolay şekilde ameliyatsız basur tedavisi yöntemleriyle de kurtulabilirsiniz. Gelişmiş teknolojinin faydalarından olan lazer teknolojisiyle, neolaser yöntemiyle ya da lastikle boğma yöntemiyle sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Oldukça basit olan bu yöntemleri kullandıktan sonra sağlığınıza çok hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz. Kısa süren bu tedavi yöntemleri sadece işlem sırasında değil işlem sonrasında da iyileşme sürenizi çok ciddi oranlarda kısaltmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı