Gündem

Bankadan Satılık Araçlar

Bankalar tarafından icra konulan ve satışa çıkarılan araçlar çok uygun fiyatlar üzerinden kullanıcılara sunuluyor.

Bankadan satılık araçlar, haciz işlemleri başlatılmış ya da rehinli araçlardır. Bu araç türleri bankalar tarafından uygun fiyatlara satılıyor. Yatırım amaçlı icradan satılık araç satın almayı düşünüyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bankalar Neden Araç Satar?

Taşıt kredilerini ödemeyen kişilerin araçlarına bankalar tarafından ipotek konulur. Daha sonra bu araçlar bankalar üzerinden satışa çıkarılır. Bankalar icra yolu ile elde ettikleri taşınmazları iki yıl içerisinde elinden çıkarmak Bu nedenle araçları internet üzerinden satışa çıkarır. Türkiye’nin her yerinden icralık araçlar bulabilirsiniz. bankadan satılık araçlar arasından istediğinizi seçme hakkınız bulunuyor.

Bankalar İcralık Araçları Nasıl Satıyor?

İcralık araçlar internet üzerinden ihale usulüyle satılıyor. İhale sistemi ise belirli kriterlere göre değerlendiriliyor. Araç satışı sırasında ayrıca bankaların kendi sitelerinde duyurdukları ilanlara da teklif gönderebilirsiniz.

Satılık Araçlara Nasıl Teklif Verilir?

İcralık araçlara teklif vermek için en yakın banka şubesine uğrayabilirsiniz. Teklifinizi iletmeden önce araç değerinin yaklaşık yüzde 5’i tutarında teminat yatırmalısınız. Banka tarafından gerekli kontroller sağlandıktan sonra sisteme giriş yaparak teklif işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bankadan İcralık Araç İçin KDV Ödenir Mi?

Bankadan satılık araçlar için KDV ödemesi yapmanız gerekir. Kanunda belirlenen büyüklükteki motorlarına göre KDV bedeli sizlerden talep edilir. Bununla beraber tellaliye, damga vergisi ve diğer masraflar da teklif veren kişi tarafından ödenir. Bankadan satılık araçlar ve diğer finansal konuları bu adres üzerinden inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu