Sponsorlu Bağlantılar

Arduino Projeleri

Arduino Projeleri

Arduino, etkileşimli projeler geliştirmek için elektronik bir donanım ve yazılım geliştirme platformudur. Arduino kartlarında Atmel AVR mikrodenetleyici ve devre bağlantıları için çeşitli elektronik bileşenler bulunur. Arduino İtalyan mühendisler tarafından geliştirilmiştir. Bu tamamen açık bir platformdur. Yani dilerseniz şık tasarıma sahip hazır Arduino kartları satın alabilir veya kendi Arduino devrenizi kendi bileşenlerinizle yapıp programlayabilirsiniz.

Arduino, wiring tabanlı bir programlama dilinde programlanır ve işleme tabanlı bir Arduino yazılım geliştirme ortamı olan Arduino IDE kullanılarak panoya taşınır.

Arduino programlama dili, C programlama dili ile hemen hemen aynıdır; Temel C dili bilgisi ile kod yazmak kolaydır. Yazılım tamamlandıktan sonra kod USB kablosu ile karta kolayca aktarılır. Arduino projeleri ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu