Sponsorlu Bağlantılar

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları

 

Meme büyütme var olan göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayan kişilerin en büyük hayallerinden biridir. Memelerini büyütmek isteyen kadınlar, bu amaçla çok farklı yöntemler denemektedir. Estetik cerrahi alanında yaşanan gelişmeler, meme büyütme operasyonlarının başarı oranını son derece artırmıştır. Ancak bu iş için bıçak altına girmek istemeyen kişiler de farklı yollarla memelerini büyütebilir. Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri sayesinde, kolay bir şekilde büyüme sağlamak mümkündür.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Memelerinin boyutundan memnun olmayan kişiler açısından meme büyütme sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Belirli estetik müdahaleler ile memelerin hacminin artması ve daha dolgun bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. Son derece kolay ve ağrısız olan bu operasyon sayesinde kadınlar istedikleri meme görünümüne sahip olabilmektedir. Ancak büyütme operasyonu yalnızca hacim artışı içindir ve sarkma ya da şekil bozukluklarının giderilmesini sağlamaz.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Bir kişinin memelerini büyütmek amacı ile meme büyütme operasyonuna girmek istemesi, tek başına verebileceği bir karar değildir. Bu konuda estetik cerrahlar son sözü söyleme hakkına sahiptir. Operasyon öncesinde büyütme isteyen kişiler cerrahi görüntüleme yöntemleri ile gerekli testlerden geçirilmektedir. Eğer kişinin bu operasyona uygun olduğuna dair karar verilirse, üç farklı şekilde meme büyütme işlemi yapılmaktadır. İlk yöntemde meme protezleri kol altından vücuda yerleştirilmektedir. İkinci yöntemde göğüslerin altında bulunan kısımdan protezlerin yerleştirilmesi yapılmaktadır. Son olarak da meme ucunun etrafından bu işlem gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında kişiler genel anestezi ile bayıltılmaktadır.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Daha dolgun göğüslere kavuşmak amacıyla meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler, bu işlemin fiyatlarını merak etmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki memeler için yapılacak büyütme işlemi sağlık açısından zorunlu bir durum olmadığı için SGK tarafından karşılanması söz konusu değildir. Bunun dışında işlemi yapılacağı sağlık kuruluşunun fiyat politikaları ve işlemin niteliği fiyatın belirlenmesindeki temel etkenlerdir. Ancak bu operasyona girmek isteyen kişiler, fiyattan ziyade güvenilirliğe ve operasyonu yapacak olan cerrahın deneyimli olmasına dikkat etmelidir. Göğüs büyütme ameliyatı için daha net bir fiyat öğrenebilmek için sağlık kuruluşları ile görüşülmesi doğrudur.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatı, göğüslerinin mevcut boyutundan memnun olmayan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Küçük göğüsler, kadınlarda hem partnerlerini mutsuz etme korkusu hem de özgüven eksikliği yaratmaktadır. Ayrıca estetik bir görünüm açısından da büyük göğüsler her kadının hayalidir. Bunun dışında doğuştan gelen özellikler nedeni ile bir memesi diğerinden daha küçük olan ve şekil bozukluğu bulunan kişilerde de büyütme sayesinde eşitleme yapılmaktadır.

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Memelerini büyütmek isteyen ancak bunu yaparken de bıçak altına girmek istemeyen kişiler açısından ameliyatsız meme büyütme yöntemleri de mevcuttur. Ameliyatsız yöntemler arasında yağ enjeksiyonu en çok bilinen yöntemlerden biridir. Bu yöntemde kişinin kendi dokularından alınmış ve sıvı hale getirilmiş olan doğal yağlar, memenin büyütülmek istenilen kısımlarına enjekte edilmektedir. Bu yöntem ile elde edilen hacim 6 ay kadar etkisini sürdürmektedir.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

 

Tek başına meme büyütme ameliyatının herhangi bir riski yoktur. Ancak tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi, göğüs büyütme operasyonlarında da bazı komplikasyonlar meydana gelebilir. Bunlar arasında en kötüsü göğüslerin enfeksiyon kapmasıdır. Ayrıca göğüslerde kalıcı olarak ağrı yaşanması nadiren de olsa görülen bir durumdur. Meme büyütme operasyonu sonrasında meme uçlarında ve memenin bütününde hissizlik yaşanması ya da hissiyatın değişmesi de görülebilmektedir. Ancak bu etkilerin görülme sıklığı nadirdir.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ ß hakkında bilgi için hemen randevu alın.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı