Sponsorlu Bağlantılar

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları birçok teknikle yapılmaktadır. Bu teknikler arasında ameliyatsız olan burun estetiği operasyonları kesi olmadan ve lokal anesteziyle yapılan işlemlerdir. Dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan ameliyatsız burun estetiği işlemleri konforlu ve kalıcılığı düzenli tekrarlara bağlıdır. kesin olmadığı için iyileşme süreci hızlıdır. Dolgu malzemelerinin kalitesi kalıcı olmasını sağlarken uzman doktorun el becerisi de önem taşımaktadır. Düzenli tekrarlarla kalıcılık artarken zaten burun hareketli bir organ olmadığı için kalıcılık söz konusudur.

Burun Estetiği Nedir?

Kişiler burun yapılarından bazı durumlarda memnun olmayabilir. Bu estetik kaygıları yaşamasının bazen genetik bazen de yaşanmış kazalardan kaynaklı sebepleri olabilir. Estetik görüntüsünün ve burunlarıyla ilgili yaşanan problemlerin düzelmesi adına kişiler burun estetiği operasyonlarını tercih edebilirler. Burun yüzde estetik güzellik sağlayan en önemli organ olduğu için kişilerde estetik operasyonlarda ilk tercih edilen burun estetiğidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği işlemleri açık ve kapalı tekniklerle yapılmaktadır. Burun estetiği hangi teknikle yapılırsa yapılsın genel anestezi altında yapılacaktır. Açık teknikte kişi genel anestezi aldıktan sonra kesi işlemleri olur ve kesilerden kıkırdak, kemik dokusuna ulaşılarak düzeltme işlemi gerçekleşir. Kapalı olan teknikte ise kişinin burun deliklerine giriş sağlanarak sorunlar giderilmeye çalışılır. Her iki teknikte de doktorun uzmanlığı önem taşır. Kesi izleri kalıcı olmaz ve kısa süre içerisinde yok olur.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ülkemizde değişiklik gösteren bir yapıya sahiptir. Fiyatların oynamasındaki en önemli etkenler arasında işlemin hangi teknikle yapılacağı, doktor ve merkez, kullanılan malzemelerin kalitesi sayılabilir. Normal karşılanan fiyatlardaki değişimler işlemi yapan doktorun ünlü olmasından kaynaklı 30000 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı öncesinde iyi bir araştırma yaparak işlemi yapacak olan doktordan bilgi almak önem taşır.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatlarından sonra kişi istediği görüntüye kavuşurken aynı zamanda dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Burun estetiği işlemlerinden sonra ve önce sulu gıdalar yenmesi önerilir. Cerrahi bir işlem olduğu için hastanın mutlaka bir gece hastanede kalması tavsiye edilir. Ameliyat sonrası oluşacak olan morluk ve şişliklerin azalması için soğuk uygulamalar yapılmalıdır. Bir süreliğine ağır sporlardan ve gözlük kullanımından kaçınılmalıdır. Burun estetiği fiyatları ve ameliyatlarında kullanılan plastik atel ve tamponlar bir hafta sonra alınır. Bu süre içerisinde duş alınmaması gereklidir. Duş alınmaması gerektiği gibi suyla temas edilmesi gereken ortamlara (sauna, buhar banyosu, hamam) girilmemesi önem taşır. Bu noktaları doktorun mutlaka bilgilendirmesi ve siz hastalarında harfiyen uygulaması gereklidir ki kalıcılık artsın ve herhangi bir semptom oluşmasın. Ameliyat sonrası 2 hafta kötü alışkanlıkları kullanmamak önerilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı tekniklerde olduğu gibi ameliyatsız da gerçekleşebilir. Ameliyatsız burun estetiği işlemleri dolgu malzemelerinin enjekte edilmesi yoluyla olur. Ameliyatsız burun estetiği işlemleri sadece estetik görüntüyle ilgilenir. Ameliyatla diğer sorunlarında giderilmesi sağlanırken ameliyatsız burun estetiği başarılı olamaz. Burun görüntüsünde sorun yaşayan kişiler 15 dakikalık bir enjekte yöntemiyle istedikleri görüntüye kavuşmuş olurlar. Ameliyatsız burun estetiği işlemleri kesim yapılan ve ağrılı bir işlem olmadığı için genel anesteziye gerek olmadan lokal bir şekilde yapılır. Dolgu malzemelerinin kalitesi, burnun hareketsiz bir yapıya sahip olması ve düzenli tekrarlarla doldurulması kalıcılığı arttıran yollardır. Ameliyatsız burun estetiği işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar kalıcılığını sürdürmektedir. Hangi burun estetiği işlemi uygulanması gerekiyorsa gereksin mutlaka önce ihtiyaç belirlenmeli ve ardından iyi bir araştırma yapılarak tercihler yapılmalıdır.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı