Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Lens Yöntemleri Nelerdir?

Akıllı Lens Yöntemleri Nelerdir?

Akıllı lensler gün geçtikçe daha sık kullanılmaya başlanan görme bozukluğu tedavi yöntemlerindendir. Ortalama 10 dakika kadar kısa bir sürede takılır ve ömür boyu kullanım sunar. Göz içinde herhangi bir acıya da ağrı hissi meydana gelmez. Akıllı lens fiyatları her bütçeye uygundur.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lensler miyop, astigmat, hipermetrop sorunu olanlarda, katarakt sorunu olanlarda, gözlük kullanmak istemeyen bireylerde uygulanan tedavi yöntemlerindendir. 45 yaş ve üzerinde daha sık uygulanır. Akıllı lensler ömür boyu kullanım sunar. Akıllı lens fiyatları uygulanacak hastaya göre belirlenir.

Akıllı Lens Uygulamasının Zararları veya Yan Etkileri Var Mı?

Göz içine lazer yöntemi ile uygulanan akıllı lenslerin herhangi bir zararı yoktur. Yan etkileri kısa sürede ortadan kalkar.

Akıllı Lens Fiyatları

Gün geçtikçe uygulaması daha da yaygınlaşan akıllı lens fiyatları hastaya ve lensin kalitesine göre belirlenir.

Bulanık Görme Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Çocukluk yaşlardan itibaren meydana gelebilecek bulanık görme, uzağı ve yakını net görememe sorunudur. Genetik ya da sonradan oluşabilir. Miyop, astigmat, hipermetrop sorunu olanlarda görülür. Göz bölgesine alınan darbelerden dolayı da görülebilir.

Çağımızın sıklıkla rastlanan sorunlarından olan bulanık görme problemi farklı teknikler ile tedavi ediliyor. Tedavi fiyatları uygulanan yönteme göre belirleniyor. Cerrahi operasyonlar maliyet bakımından daha yüksek oluyor.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüzde bulanık görme sorunu kadınlarda daha sık rastlanan problemlerdendir. Ciddi ve hafif nedenler durumu tetikler. Enfeksiyon, travma, katarakt, kırma problemleri ilk sıralarda yer alıyor. Nedeni anlatabilmek için detaylı göz muayenesi gerekir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görmenin günümüzde pek çok tedavi yöntemi vardır. Bu tedaviler nedenine göre belirlenir. Mercekler, akıllı lensler, cerrahi operasyonlar, göz içine uygulanan ilaçlar gibi geniş seçeneklidir. Uzman göz doktoru tarafından tedavi yöntemi belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Ne Zaman Gerekir? Kimler Olmalıdır?

Katarakt ameliyatı, genellikle 45 yaş üzerindeki hastalarda uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Görme düzeyi seviyesi yüksek oranda düşen hastalar ameliyat olmalıdır. Katarakt ameliyatı fiyatları her hastanın tedavi olabileceği oranlarda uygulanıyor.

Katarakt Nasıl Oluşur?

Katarakt, göz merceğindeki saydamlığı kendini yitirmesi sonucunda meydana gelir. Göz lensinin üzerinde görülen çizgi ve kesikler katarakt olarak bilinir. Farklı tedavi yöntemleri ile iyileştirmek mümkündür.

Katarakt Belirtileri Nelerdir?

Kataraktın belirtileri kişiden kişiye göre değişir. En sık karşılaştığımız belirtiler; uzağı ve yakını net görememe, renkleri solgun görme, gözlük kullanımının fayda etmemesi, güneşe ve ışığa karşı hassasiyet, gözde ağrı hissidir.

Katarakt Türleri Nelerdir?

Kataraktın türleri gözde yer aldığı konuma göre belirlenir. Doğuştan katarakt, lensin arka kısmında yer alan katarakt, lensin çevresinde yer alan katarakt ve lazım merkezinde yer alan katarakt olarak bilinir. Katarakt ameliyatı fiyatları türüne göre değişir.

Katarakt Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde farklı şekillerde uygulanan katarakt ameliyatları vardır. Lazer ve cerrahi yöntemler en sık tercih edilenlerdir. Uygulanacak olan ameliyat çeşidi kataraktın düzeyine, hastanın yaşına, uzman doktorun kararına göre belirlenir.

Katarakt Ameliyatım İçin Hangi Mercek Uygun?

Katarakt ameliyatında en uygun mercek seçimini uzman doktor belirler. Hastanın göz yapısına, yaşına, kataraktına göre mercek belirlenir. FDA onaylı mercekler en kaliteli ve uzun ömürlü olanlarıdır.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Günümüzde sıklıkla uygulanan katarakt ameliyatı geniş fiyat aralığına sahiptir. Katarakt ameliyatı fiyatları uygulanacak olan yönteme, lensin kalitesine, uzman doktor ve klinik tercihine göre değişir. Kullanılan lens ya merceklerin kalitesi arttıkça fiyatlarda da artış yaşanır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı