Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Lens Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens fiyatları ve gerçekleştirilecek tedavi yöntemi hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile iletişime geçilmelidir. Akıllı lens tedavi yöntemi, her yaşta hastaya rahatlıkla uygulanabilen konforlu ve pratik bir işlemdir. Gözün uzağı ve yakını görememe, bulanık görme gibi rahatsızlıkların tedavisinde tercih edilir. Genellikle 40 yaş sonrasında uygulanan akıllı lens tedavisi, genç hastalarda diğer tedavi yöntemlerinde başarılı olmadığı durumlarda uygulanır.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens fiyatları ile ilgili araştırma yapılırken, işlemin gerçekleştirileceği kurum ve sunduğu hizmetler göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde çok fazla tercih edilen akıllı lens tedavi yöntemi; birçok özel hastane, devlet hastanesi ve sağlık kuruluşunda gerçekleştirilir. Kişilere konfor ve rahatlık sunan akıllı lens tedavi yöntemleri ile birçok göz probleminin giderilmesi mümkündür.

Göz sağlığına azami özen gösterilmeli ve göz, insanlar için en önemli duyu organlarından birisidir. Gözde meydana hastalıklar, kendiliğinden geçmeyen ve tedavi edilmesi zorunlu problemlerdir. Akıllı lens fiyatları ile ilgili detaylı bilgi öncesinde işlemi gerçekleştirecek göz doktoru tarafından detaylı bir muayene gerçekleştirilmesi gerekir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görme, genellikle ileriki yaşlarda ortaya çıkan gözün etrafı bulanık ve beyazımsı görmesine sebebiyet verir. Bazı kişilerde bulanık görme durumu, çok kısa sürse de hastalığın boyutuna göre bazı kişilerde çok uzun süreli devam edebilir. Uzun süreli devam eden bulanık görme kişilerin hayatını olumsuz yönde etkiler.

Bulanık görme problemleri, doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık sonrasında ortaya çıkmış olabilir. Doğuştan meydana gelen problemlerde, hemen bir göz doktoru ile iletişime geçerek gerekli tedavinin yapılması gerekir. Göz bulanıklığı kendiliğinden geçmeyen ve tedavi edilmediğinde daha ciddi göz problemlerine sebebiyet verebilir. Bulanık görme, katarakt, miyop gibi birçok göz problemi tedavisinde akıllı lens tercih edilebilir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görme tedavisi öncesinde hastanın, uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde göz muayenesinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu göz hastalığına; yaşın ilerlemesi, bazı kronik rahatsızlıklar veya göz rahatsızlıkları sebebiyet verebilir. Öncelikle bulanık görmeye sebebiyet veren durum, tespit edilmelidir.

Katarakt, miyop, astigmat gibi göz problemlerinde öncelikle bu hastalıkların tedavi edilmesi gerekir. Bulanık görme tedavi yöntemleri olarak ilaçla tedavi, gözlük kullanma, lazer yöntemi veya cerrahi işlemler tercih edilebilir. İlaçla ve gözlükle tedavinin başarılı olmadığı durumlarda, genellikle cerrahi yöntemlere başvurulur. Bulanık görmede tedavi için başvurulan cerrahi işlemlerde, başarı oranı çok yüksektir.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Gözün perdelenmesi olarak adlandırılan katarakt, birçok kişide karşılaşılan göz problemlerinden birisidir. Özellikle ileriki yaşlarda meydana gelen kataraktın tedavisinde, kesin çözüm yolu olarak ameliyat tercih edilir.

Katarakt ameliyatı, yaklaşık 15-20 dakika kadar kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Genellikle küçük yaşlardaki çocuklara, genel anestezi uygulanır. Yetişkinlere, lokal anestezi veya göz uyuşturucu damlalar tercih edilebilir. Uzman kişiler tarafından kaliteli malzeme kullanılarak gerçekleştirilen katarakt ameliyatları sonrasında başarılı sonuçlar elde edilir. Katarakt ameliyatı fiyatları işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre değişiklik gösterir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatı ile gözün yapısında bulunan göz merceği çıkarılarak yerine yapay göz merceği yerleştirilir. Doğuştan gözün yapısında bulunan göz merceği, çeşitli nedenlerden dolayı elastik yapısını kaybederek işlevini yerine getiremez. Göze yapılan küçük bir kesi ile bu mercek çıkarılır ve yapay göz merceği yerleştirilir. Yerleştirilen yapay göz merceği, hastanın daha net görmesini sağlar.

Ameliyattan kısa bir süre sonra hastalar, günlük hayatlarına devam edebilirler. Ancak ameliyat sonrasındaki ilk 1 hafta, gözün herhangi bir darbe almamasına dikkat edilmeli, ağır hareketlerden ve egzersizlerden uzak durulması gerekir. Ayrıca kişilerin sağlıklı beslenmeye de özen göstermeleri gerekir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı